Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roy NissanyMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Roy Nissany

F1: Williams dogadał się z Royem Nissanym. Pieniądze w zamian za rolę rezerwowego

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams miał dojść do porozumienia z Royem Nissanym. Izraelczyk będzie kierowcą rezerwowym ekipy w roku 2020. W zamian wnosić będzie pieniądze do budżetu firmy z Grove. Oficjalnie zostanie to podane do informacji publicznej 14 stycznia.

Roy Nissany miał już okazję poznać ekipę Williamsa przy okazji posezonowych testów F1 w Abu Zabi. Wprawdzie w nich 25-latek wypadł fatalnie i notował czasy o kilka sekund gorsze od George'a Russella czy Nicholasa Latifiego, ale według nieoficjalnych informacji, miał on już osiągnąć pełne porozumienie z zespołem.

Williams rozesłał bowiem zaproszenia do wybranych dziennikarzy na konferencję prasową, która odbędzie się 14 stycznia w Tel Awiwie. To właśnie w tym mieście narodził się Nissany, co jest jasną sugestią ws. rezerwowego kierowcy.

Czytaj także: Dobra wiadomość dla fanów Kubicy. Kalendarz DTM na rok 2020

Za Nissanym mają stać potężni sponsorzy z Izraela. Mają oni być gotowi wyłożyć kilka milionów euro w zamian za współpracę z Williamsem. 25-latek miałby otrzymać nie tylko rolę rezerwowego, ale też występy w sesjach testowych i być może również w wybranych treningach F1.

ZOBACZ WIDEO: F1. Daniel Obajtek zachwycony ze współpracy z Kubicą. "Sama sprzedaż detaliczna wzrosła o 400 milionów złotych!"

Williams ma nieobsadzone miejsce rezerwowego, po tym jak Nicholas Latifi awansował do roli etatowego kierowcy i zastąpił Roberta Kubicę.

Czytaj także: Robert Kubica o szczegółach testów w Jerez

Nissany w roku 2018 ścigał się w Formule 2, gdzie zajął dopiero 22. miejsce w klasyfikacji generalnej. W minionym sezonie Izraelczyka zabrakło na polach startowych F2, co on sam tłumaczy leczeniem kontuzji. W przyszłym roku kierowca z Izraela chciałby ponownie rywalizować w tej kategorii wyścigowej.

Czy Roy Nissany to dobry kandydat na rezerwowego w Williamsie w roku 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Alfer 2015 Zgłoś
  DLACZEGO PONIŻSZE KOMENTARZE NIE UKAZAŁY SIĘ ROK WCZEŚNIEJ ? ...co to za gadki o płaconej za miejsce grubej kasie ??!!! ...sirotkin kupował miejsce i wylewano na niego kubły pomyj
  Czytaj całość
  ..teraz izraelita załatwił jazdę za kasę też be ! ...tylko jak Kali z Krakowa urządzał za cudze, sobie zabawę , to w porządku i niewiele brakowało, a obwołano by go świętym ...proponuję niektórym , aby poczytali to co przed rokiem pisali ...a potem zniknęli razem z nim !!! .p.s tylko nie zapomnijcie wybrać opon !!!
  • Mal Kolona Zgłoś
   Anglicy nie mają żadnej firmy ,która się liczy w świecie motoryzacji i to się nie zmieni.
   • Obi Van Kenobi Zgłoś
    Upadku na samo dno ciąg dalszy. Georg już tylko myśli o Mercedesie i w tej padlinie Williamsa będzie się mordował strasznie i nadal na końcu, Latifi tym szrotem nie zrobi oczywiście
    Czytaj całość
    nic, izraelita to już taki Marian wyścigowy czyli totalnie NIKT. Gratulacje dla Clarie która jest takim Ferdynandem Kiepskim F1
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL