Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Antonio GiovinazziMateriały prasowe / Alfa Romeo / Na zdjęciu: Antonio Giovinazzi

F1: spore problemy Alfy Romeo. Zespół nie przeszedł obowiązkowych testów zderzeniowych

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Alfa Romeo ma spore problemy na początkowej fazie przygotowań do sezonu 2020. Konstrukcja przygotowana przez zespół z Hinwil nie zdała testów zderzeniowych FIA. Może to oznaczać opóźnienie w stworzeniu nowego samochodu.

O tym, że opóźnienie związane z oblaniem testów zderzeniowych może mieć fatalne konsekwencje przekonał się już Williams, który również miał tego typu problemy w ostatnich dwóch sezonach F1. Według "Motorsport Magazin", tym razem obowiązkowego egzaminu nie zdała Alfa Romeo.

Konstrukcja przygotowana przez stajnię z Hinwil miała zostać poddana badaniu w ośrodku CSI w Mediolanie. Oznacza to, że Alfa Romeo musi wybudować nowe podwozie i jeszcze raz przejść przez dynamiczny test zderzeniowy. Najprawdopodobniej opóźni to przygotowania ekipy do sezonu 2020.

Czytaj także: Niewinny żart z Roberta Kubicy

Zdaniem włoskiego "Motorsportu", problemy Alfy Romeo mogą wynikać z faktu, że zespół zbudował zbyt lekką konstrukcję. Po jej wzmocnieniu sprawa może zostać rozwiązana, ale zajmie to kilka tygodni. Wyjściem dla Alfy Romeo może być wydłużenie godzin pracy w fabryce, ale będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica otwarty na starty poza F1. "Chodzi też o rozwój. Chcę się ścigać"


Nie znamy jeszcze daty prezentacji nowego samochodu Alfy Romeo, który będzie nosić oznaczenie C39. Szacuje się, że nastąpi to jednak w drugim tygodniu lutego, tuż przed testami F1 w Barcelonie.

Czytaj także: BMW zaprezentowało skład w DTM na sezon 2020

Kierowcami Alfy Romeo w roku 2020 będą Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. Szwajcarsko-włoski zespół minioną kampanię F1 zakończył na ósmej pozycji w klasyfikacji konstruktorów i problemy przed nowym sezonem z pewnością nie pomogą mu w poprawie swojej sytuacji.

Czy Alfa Romeo obniży formę w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL