Najnowsze Wyniki/Kalendarz
samochód Toro RossoMateriały prasowe / Toro Rosso / Na zdjęciu: samochód Toro Rosso

F1: Alpha Tauri zaprezentuje się światu 14 lutego. Zaczyna się nowa era w historii zespołu z Faenzy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
To będzie początek nowej ery w historii zespołu z Faenzy. Alpha Tauri, bo taką nazwę przyjmie dotychczasowe Toro Rosso od sezonu 2020, zaprezentuje swój samochód 14 lutego podczas specjalnie zorganizowanej imprezy w Salzburgu.

Toro Rosso było obecne w F1 od roku 2006, po tym jak Red Bull wykupił upadające Minardi. Ekipa miała za zadanie szkolić młodych kierowców dla głównego zespołu Red Bull Racing. I pod tym względem nic się nie zmieni, jednak od nowego sezonu Włosi będą rywalizować pod szyldem Alpha Tauri.

Zmiana nazwy wynika z faktu, że Red Bull chce w ten sposób zacząć promować swoją markę odzieżową. Firma postanowiła zatem odejść od nazewnictwa "czerwony byk", bo właśnie to w języku włoskim oznacza sformułowanie "toro rosso".

Czytaj także: Robert Kubica o przepłakanych nocach i posiadaniu dzieci

Alpha Tauri przedstawi swój nowy samochód i malowanie 14 lutego. Impreza odbędzie się w austriackim Salzburgu w należącym do Red Bulla budynku zwanym Hangar-7. Tam mieszczą się różnego rodzaju samoloty oraz maszyny wykorzystywane w przeszłości przed Red Bulla.

Kierowcami Alpha Tauri w sezonie 2020 będą Pierre Gasly oraz Daniił Kwiat.

Czytaj także: Robert Kubica żyłą złota dla BMW

Miniony sezon F1 był dla Toro Rosso jednym z najlepszych w historii, po tym jak zespół zarządzany przez Franza Tosta zajął szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów F1. Red Bull zapewne liczy, że ekipa już jako Alpha Tauri utrzyma ten pozytywny trend.

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

Czy Alpha Tauri będzie osiągać równie dobre wyniki w F1 jak Toro Rosso?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL