Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica skomentował podpisanie kontraktu z Alfą Romeo. "Ten zespół ma specjalne miejsce w moim sercu"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Ten zespół ma specjalne miejsce w moim sercu - powiedział Robert Kubica po podpisaniu kontraktu z Alfą Romeo. Polak w sezonie 2020 będzie rezerwowym w stajni z Hinwil. Jej tytularnym sponsorem został z kolei Orlen.

Robert Kubica nie znika z padoku F1. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sezonie 2020 polski kierowca pozostanie zaangażowany w królową motorsportu jako rezerwowy i osoba pracująca w symulatorze. 35-latek postanowił związać się umową z Alfą Romeo.

- Ten zespół ma specjalne miejsce w moim sercu. Cieszę się, że będę mógł zobaczyć kilka znanych mi twarzy w fabryce w Hinwil - powiedział Kubica po podpisaniu kontraktu.

Czytaj także: Czapki z głów przed Robertem Kubicą

Dla polskiego kierowcy jest to powrót do domu po dekadzie. To właśnie w zespole z Hinwil zaczynał swoją przygodę z F1. Wtedy współpracował on z BMW i startował w królowej motorsportu pod nazwą BMW Sauber. Wskutek zmian właścicielskich i zwiększonego zaangażowania Ferrari, obecnie rywalizuje jako Alfa Romeo.

- Czas i okoliczności są różne, ale jestem przekonany, że znajdę taką samą determinację i głód sukcesu jak przed laty. Nie mogę się doczekać, aby pomóc Alfie Romeo w zrobieniu kolejnego kroku naprzód - dodał krakowianin.

Czytaj także: Wypadek Kubicy wśród rozczarowań dekady

Razem z Kubicą do Alfy Romeo przeniósł się Orlen, który został sponsorem tytularnym zespołu z Hinwil. Tym samym zostanie on zgłoszony do sezonu 2020 pod nazwą Alfa Romeo Racing Orlen. Firmie z Płocka otworzy to nowe możliwości pod względem promocji i zwiększenia rozpoznawalności marki. 

Etatowymi kierowcami Alfy Romeo w sezonie 2020 będą Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. Robert Kubica, jako rezerwowy, ma też pojawić się na torze w wybranych sesjach treningowych. Zespół nie zdradził jednak, jak często Polaka zobaczymy w akcji za kierownicą biało-bordowego samochodu.  

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz-gapa! Stał jak wryty, a rywal sprytnie go załatwiłOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica dobrze zrobił podpisując kontrakt z Alfą Romeo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL