Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica na testach w Barcelonie za kierownicą Alfy Romeo. To niemal przesądzone

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
19-21 i 26-28 lutego - w tych dniach w Barcelonie odbędą się zimowe testy F1. Wiele wskazuje na to, że będzie to pierwsza okazja, by zobaczyć w akcji Roberta Kubicę w barwach Alfy Romeo.

Alfa Romeo nie ogłosiła jeszcze grafiku jazd testowych na przedsezonowe jazdy w Barcelonie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że sponsorem tytularnym ekipy będzie Orlen, a Robert Kubica ma dla niej pracować w symulatorze, pojawienie się Polaka w samochodzie jest niemal pewne.

Kubica musi wyczuć właściwości modelu C39, aby później mieć porównanie w symulatorze, w jakim będzie pracować w fabryce w Hinwil. Ponadto w F1 zwykło się oddawać część jazd testowych trzecim kierowcom, jeśli przynoszą oni ze sobą sponsora. Tak jest przecież w przypadku Polaka.

Czytaj także: Szef Alfy Romeo zachwycony Robertem Kubicą

Złą wiadomością dla Kubicy jest to, że w tym roku ograniczono liczbę dni testowych F1. W ostatnich latach odbywały się one na przełomie lutego i marca w dwóch turach. Każda trwała po cztery dni. Przed sezonem 2020 będzie inaczej.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica otwarty na starty poza F1. "Chodzi też o rozwój. Chcę się ścigać"

Coraz dłuższy kalendarz F1 sprawił, że teamy w porozumieniu z FIA zgodziły się na skrócenie testów. Wprawdzie nadal odbędą się dwie tury, ale każda z nich trwać będzie tylko trzy dni. W tej chwili trwa już sprzedaż biletów na przedsezonowe testy F1 w Barcelonie. Wejściówka na jeden dzień jazd kosztuje 26 euro.

Czytaj także: Robert Kubica skomentował podpisanie kontraktu z Alfą Romeo

Polscy kibice muszą być jednak gotowi na to, że zdecydowanie więcej okazji do jazdy dostaną etatowi kierowcy Alfy Romeo, czyli Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Kubica w roku 2020 powinien wystąpić też w wybranych piątkowych treningach F1. Alfa Romeo w środę nie podała jednak, kiedy i jak często będziemy mogli zobaczyć Polaka za kierownicą modelu C39.

Czy Robert Kubica dobrze zrobił podpisując kontrakt z Alfą Romeo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • qaq Zgłoś
  osrajtek napewno wyda dziesiatki milionów a nikt nie będzie oglądał loga Orlenu bo robert będzie jeździł cały rok w symulatorze , typowy sukces dla dziadoskiego pisowstwa ,williams to
  Czytaj całość
  było dziadostwo ale przynajmniej oglądaliśmy roberta na torze a tutaj lipa totalna
  • przemop33 Zgłoś
   I tak rezerwowy kierowca Alfy Kubica nie przeskoczy rezerwowego bramkarza Realu Dudka . Real bardziej znaną marką na świecie niż Alfa .
   • szkapa Zgłoś
    Prezes Obajtek będzie zadowolony bo logo ORLENU będzie najdłużej oglądane. Kubica ma płacone za reklamę ? Jadąc jako ostatni wywiązuje się bardzo dobrze z umowy
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL