Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kimi RaikkonenMateriały prasowe / Alfa Romeo / Na zdjęciu: Kimi Raikkonen

F1: Kimi Raikkonen myśli o odejściu ze stawki. Może kontynuować karierę w rajdach

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Wiele wskazuje na to, że Kimi Raikkonen po sezonie 2020 zakończy karierę. Fin nie wykluczył takiego scenariusza, ale ma też jasny plan. Chciałby wrócić do rywalizacji w WRC i nawet powalczyć tam o tytuł mistrzowski. To szansa dla Roberta Kubicy.

Kimi Raikkonen ma już doświadczenie w WRC, bo postawił na rywalizację w rajdach w sezonach 2010-2011. Wtedy Fin zrobił sobie wolne od rywalizacji w Formule 1, po tym jak Ferrari wypłaciło mu pieniądze i pozwoliło odejść, by zrobić w ten sposób miejsce dla Fernando Alonso.

Raikkonen w tym roku skończy 41 lat i reprezentuje barwy Alfy Romeo. Jest najstarszym kierowcą w stawce. Dlatego na sile nabierają plotki o możliwym końcu kariery mistrza świata F1 z sezonu 2007.

Czytaj także: Szef Alfy Romeo oczekuje regularności od kierowców

Odejście z F1 nie byłoby równoznaczne z porzuceniem motorsportu. Raikkonen na łamach "Red Bulletin" przyznał wprost, że rajdy nadal mocno go interesują. - Zdobycie tytułu w WRC znaczyłoby dla mnie więcej niż ten wywalczony w F1. Czemu? Bo nikt nigdy wcześniej tego nie zrobił. To sprawia, że takie wyzwanie jest interesujące - powiedział Raikkonen.

Fin w sezonach 2010-2011 nie punktował zbyt regularnie w WRC i wielu ekspertów zwracało uwagę na to, że na rajdowych trasach znacznie lepiej w późniejszym okresie prezentował się Robert Kubica. Dlatego też Raikkonen w najbliższych miesiącach będzie mógł podpytać Kubicę o porady, bo krakowianin został rezerwowym Alfy Romeo.

Czytaj także: Robert Kubica brakującym ogniwem Alfy Romeo

Jeśli Raikkonen zdecyduje się zakończyć karierę, to Kubica bez wątpienia będzie jednym z pierwszych kandydatów do jego zastąpienia w roku 2021.

ZOBACZ WIDEO Daniel Obajtek: Mamy szersze plany związane z Kubicą. Czeka nas pracowity rok

Czy Robert Kubica wróci do regularnego ścigania w F1 w roku 2021 jako kierowca Alfy Romeo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL