Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica dostanie szansę jazdy w bolidzie Alfy Romeo. Już w lutym

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Włoski dziennikarz Motorsportu - Roberto Chinchero - zdradził, kiedy Polak wsiądzie do bolidu teamu Alfa Romeo Racing Orlen. Wskazał również, jakie będą najważniejsze obowiązki Roberta Kubicy.

Robert Kubica podpisał kontrakt z Alfa Romeo Racing Orlen i został trzecim kierowcą ekipy, która ma siedzibę w Szwajcarii (TUTAJ więcej szczegółów >>). Trzecim, bo ścigać się będą: Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. Polski kierowca musiał się pogodzić, że po sezonie spędzonym w Williamsie musi znów odsunąć się nieco w cień.

Głównym zadaniem Kubicy będzie praca w symulatorze (pisaliśmy o tym TUTAJ >>). To wbrew pozorom bardzo odpowiedzialna i bardzo potrzebna praca dla całej ekipy. Jak wygląda ów symulator? Pokazywaliśmy kilka dni temu - TUTAJ znajdziesz zdjęcie >>.

Co oprócz symulatora? Kubica z pewnością pojawi się podczas piątkowych treningów przed konkretnymi Grand Prix. Iloma? Nie wiadomo. To znaczy, zostało to zapisane w umowie, ale żadna ze stron nie chce zdradzać szczegółów. Polscy kibice z pewnością marzą, by Kubica pojechał przed Grand Prix Węgier. Bo z naszego kraju na Hungaroring nie jest aż tak daleko.

ZOBACZ WIDEO Daniel Obajtek: Mamy szersze plany związane z Kubicą. Czeka nas pracowity rok

Ale to nie wszystko. Włoski dziennikarz - Roberto Chinchero - zdradził w artykule opublikowanym w portalu Motorsport, że Kubica pojawi się podczas przedsezonowych testów w Barcelonie. Przypomnijmy, że testy będą trwały 6 dni: 19-21.02. i 26-27.02. Ile dni "dostanie" Kubica? Zapewne jeden. Trudno przypuszczać, aby to było więcej.

Wiele wskazuje na to, że Kubica będzie startował w serii DTM w ekipie BMW. Sezon rozpoczyna się pod koniec kwietnia. Dlatego polski kierowca zapewne będzie miał sporo pracy w Alfie przede wszystkim wiosną. Jak już wystartuje sezon DTM, to będzie go o wiele turniej spotkać w Hinwil.

Czy Robert Kubica zostanie gwiazdą serii wyścigowej DTM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL