Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claire WilliamsGetty Images / Octane/Action Plus / Na zdjęciu: Claire Williams

F1: Claire Williams powinna zrezygnować z funkcji szefa zespołu. Apel Martina Brundle'a

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Chciałbym prosić Claire Williams, aby ustąpiła - stwierdził Martin Brundle, ekspert Sky Sports i były kierowca F1. Zdaniem Brytyjczyka, obecna szefowa Williamsa powinna poszukać sobie innych zadań.

Kryzys Williamsa zbiegł się w czasie z przejęciem rządów w zespole przez Claire Williams. Od wielu miesięcy eksperci i dziennikarze apelują do Brytyjki, by przemyślała swoją dalszą pracę na stanowisku szefa ekipy z Grove. Williams pozostaje jednak nieugięta.

- Nie jestem u władzy i nie wiem wszystkiego, ale chciałbym prosić Claire, aby ustąpiła i została kimś w rodzaju prezydenta zespołu. Osobą, która pełnić będzie tylko funkcję reprezentatywną - powiedział Martin Brundle na łamach "Motorsport Magazine".

Czytaj także: Williams ogłosił sukces. Zdąży na 100 proc. na testy

Były kierowca F1 porównał sytuację Williamsa do McLarena, który również znalazł się w kryzysie, co doprowadziło do ogromnych zmian w strukturach. Zak Brown zgodził się odejść w cień, a Andreas Seidl został zakontraktowany na stanowisko szefa zespołu i to Niemiec zaczął wyprowadzać stajnię z dołka.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Nieznane szczegóły wypadku Paulo Goncalvesa


- Williams potrzebuje kogoś takiego jak Seidl, taka osoba powinna otrzymać pełną autonomię w działaniu. Sukces w F1 buduje się pod kątem jutra, a nie dnia wczorajszego - dodał Brundle, odnosząc się do długiej listy sukcesów Williamsa, jakie miały miejsce w przeszłości.

Czytaj także: Nissany i sponsor z Izraela oficjalnie w Williamsie

Szefowa Williamsa ani myśli jednak rezygnować ze stanowiska. W środę brała udział w konferencji prasowej w Izraelu, na której jako nowego kierowcę testowego przedstawiono Roya Nissany'ego. Ponadto jednym ze sponsorów zespołu została firma z Izraela.

Czy Claire Williams dobrze zarządza zespołem F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL