Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica bez wpływu na upadek siatkarskiej Stoczni Szczecin. Jasny komunikat Orlenu w tej sprawie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Orlen wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył jakoby upadek siatkarskiej Stoczni Szczecin miał związek z wejściem firmy do F1 i rozpoczęciem współpracy z Robertem Kubicą. "To wprowadzanie opinii publicznej w błąd" - twierdzi firma.

Stocznia Szczecin miała być nowym potentatem PlusLigi. Działacze sprowadzili do klubu m.in. Bartosza Kurka czy Łukasza Żygadłę, a zespół miał nie tylko zdominować krajowe parkiety, ale również odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Tyle że skończyło się na ogromnym skandalu, długach i sprawie sądowej.

Stocznia nie dokończyła minionego sezonu PlusLigi z powodu problemów finansowych, a w ratowanie klubu miał być zaangażowany Orlen. Z pomocy nic nie wyszło, bo jak czytamy w internetowym wydaniu "Faktu", ważniejsze było wsparcie dla Roberta Kubicy, który pod koniec 2018 roku starał się o miejsce w Formule 1.

Czytaj także: Izraelski miliarder zapłaci Williamsowi

Orlen postanowił jasno zareagować na tego typu insynuacje. "Informujemy, że nie są prawdziwe informacje przedstawione w artykule pt. „Siatkarska Stocznia upadła przez Kubicę?” opublikowanym 17 stycznia 2020 r. w dzienniku Fakt" - napisano w oświadczeniu firmy.

ZOBACZ WIDEO F1. Czy Robert Kubica ma szansę na udział w wyścigu w sezonie 2020? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Firma z Płocka potwierdziła, że otrzymała ofertę nawiązania współpracy sponsorskiej z klubem ze Szczecina, ale nie była ona interesująca dla Orlenu.

"Przedstawiona oferta nie spełniała oczekiwań i założeń zawartych w polityce sponsoringowej PKN Orlen przede wszystkim ze względu na ograniczoną ekwiwalentność oferty. Dlatego, po analizie dokumentów, podjęto decyzję o nie angażowaniu się we wsparcie klubu" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Z komunikatu dowiadujemy się też, że zaangażowanie się w F1 i nawiązanie współpracy z Williamsem i Kubicą nie miało wpływu na decyzję o braku wsparcia dla Stoczni. "Jakiekolwiek wiązanie kwestii wsparcia dla Klubu Piłki Siatkowej Stocznia Szczecin ze współpracą z Robertem Kubicą jest nadużyciem i wprowadza opinię publiczną w błąd" - twierdzi Orlen.

Orlen w swoim oświadczeniu przypomniał też, że na co dzień bardzo mocno współpracuje z PZPS, a umowa podpisana ze związkiem "przewiduje również bardzo silny akcent wsparcia rozwoju i szkolenia młodzieży, następców dzisiejszych mistrzów".

"Dlatego informacje dotyczące powodów nie angażowania się we wsparcie Klubu Piłki Siatkowej Stocznia Szczecin zawarte w artykule dziennika Fakt pt. „Siatkarska Stocznia upadła przez Kubicę?” traktujemy jako spekulacje, nie mające potwierdzenia w rzeczywistości. Prosimy o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji" - podsumowano w oświadczeniu.

Czytaj także: Williams broni decyzji ws. Nissany'ego

W roku 2020 Orlen nadal będzie obecny w F1. Po wygaśnięciu umowy z Williamsem firma postanowiła nawiązać współpracę z Alfą Romeo i została jej sponsorem tytularnym. Ponadto Kubica został kierowcą rezerwowym tej ekipy.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Orlen dokonał słusznego wyboru stawiając na Alfę Romeo i promocję poprzez F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

 • Rower Kibica Zgłoś
  Gdy widzę facjatę kaczury, zawsze mam nieodparte wrażenie, że gdyby mu zrobić rentgena dyni, to w poprzek będzie przebiegała nić, dratwa. Gdy ją przeciąć, to niechybnie odpadną mu
  Czytaj całość
  uszy. Wtedy się przewróci.
  • Nyctereutes Zgłoś
   Brawo wp.pl sportowe fakty za poprawność polityczną i w ramach wolnych medii usunęliście mój wpis.
   • Nyctereutes Zgłoś
    Oczym wy piszecie kubica to jeden z młodych ekimosów jak gortat kurek którym to na życzenie diaspory naczelnik kazał objatkowi przekazać konkretne kwoty na dalsze ich zachcianki. Przy
    Czytaj całość
    takich kwotach to na boku też można coś uczknąć. Niech zgadne od finansów w orlenie też chyba jest eskimos.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL