Najnowsze Wyniki/Kalendarz
George RussellMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell

F1: George Russell nie chce szczęśliwie zdobytych punktów. Liczy na czyste tempo Williamsa

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica zdobył jedyny punkt dla Williamsa w sezonie 2019. Była to jednak kwestia sporego szczęścia i okoliczności, jakie wydarzyły się w GP Niemiec. George Russell zdradził, że nie chce w podobny sposób zdobywać punktów.

Ledwie jeden punkt na koncie Williamsa na koniec sezonu 2019 to najgorszy bilans Brytyjczyków od momentu założenia zespołu z Grove. Był jednak okres w trakcie ubiegłej kampanii Formuły 1, gdy wydawało się, że team ani razu nie zapunktuje w wyścigu.

Czyste tempo Williamsa nie dawało szans Robertowi Kubicy czy George'owi Russellowi na dojechanie do mety w czołowej dziesiątce. Jednak w deszczowym GP Niemiec zdarzyło się tyle ekscesów, że Kubica został sklasyfikowany na 12. miejscu. Po tym jak zdyskwalifikowano kierowców Alfy Romeo, Polak przesunął się o dwie lokaty i zdobył upragniony punkt.

Czytaj także: Prezentacja Alfy Romeo zaplanowana na 19 lutego

Za sprawą tego "oczka" Kubica znalazł się przed Russellem w klasyfikacji końcowej sezonu, mimo tego że regularnie w wyścigach był wolniejszy od Brytyjczyka. - Oczywiście, w Formule 1 chodzi o zdobywanie punktów i pozycję w tabeli - przyznał młody Brytyjczyk w rozmowie z RaceFans.net.

Russell podkreślił jednak, że szczęśliwe zdobywanie punktów w ogóle go nie interesuje. - Myślę, że najważniejszą rzeczą jest posiadanie konkurencyjnego samochodu. Takiego, dzięki któremu możemy walczyć tydzień po tygodniu z rywalami. To jest cenniejsze niż punkty. Mógłbym szczęśliwie zdobyć punkty tu i tam, korzystając na pechu innych, ale co mi z tego? Musimy punktować bazując na naszym czystym tempie - dodał Brytyjczyk.

Czytaj także: Aston Martin opuszcza DTM. Co to oznacza dla Kubicy?

Sezon 2020 będzie dla Russella szansą na wykazanie się. Williams obiecuje poprawę tempa, a model FW43 ma być znacznie lepszy od poprzednika. Do tego Brytyjczyk nie będzie już debiutantem w F1, co również sprzyja na jego korzyść.

ZOBACZ WIDEO F1. Dobra zmiana Roberta Kubicy. "Widać same plusy"

Czy George Russell zdobędzie choć jeden punkt w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • jck Zgłoś
  W ten sposób nie che zdobywać (tzn liczyć że niedoświadczony kierowca z lepszym bolidem wyleci z trasy) punktów ale wyprzedzając na niebieskiej można gorszego kierowcę z gorszym
  Czytaj całość
  bolidem któreego nie dało się w uczciwej walce wyprzedzić to nie ma problemu , można, to dobry sposób... piarowska hipokryzja pod własną publiczkę, co to oznacza... to proste ten punkt Kubicy to super wrzód na tyłku Georga.......
  • trol warmiński Zgłoś
   Ten oferma nikogo w czystej walce nie wyprzedzi , bo to cieniak , on tylko takie fuksiarskie punkty może zdobyć.
   • RobertW18 Zgłoś
    P. Kuczera pisze: "George Russell zdradził, że nie chce w podobny sposób zdobywać punktów." Skąd wie, że to wyznanie jakiejś tajemnicy, a nie gadka, która ma obniżyć
    Czytaj całość
    znaczenie wydarzeń, w których to p. Kubica wygrał z p. Russellem, wyprzedzając go i nie pozwalając mu zdobyć choćby tego 1 "oczka".
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL