Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica (po lewej) i Daniel ObajtekMateriały prasowe / Na zdjęciu: Robert Kubica (po lewej) i Daniel Obajtek

F1: nie ma Roberta Kubicy, nie ma transmisji w TVP. Orlen może nakłonić publicznego nadawcę do zmiany zdania

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica w sezonie 2020 nie będzie się regularnie ścigać w F1, a więc TVP w tej chwili nie planuje transmisji z wyścigów. Publicznego nadawcę do zmiany zdania może nakłonić Orlen, który został sponsorem tytularnym Alfy Romeo.

W zeszłym roku TVP nabyła sublicencję od Eleven Sports, na prawie której pokazywała wyścigi Formuły 1 na antenie TVP Sport od 45. minuty. Publiczny nadawca zainteresował się królową motorsportu ze względu na regularne starty Roberta Kubicy w barwach Williamsa.

W nadchodzącym sezonie F1 polskiego kierowcy zabraknie w stawce, bo został jedynie rezerwowym Alfy Romeo, dlatego też TVP odpuściła sobie walkę o pokazywanie wyścigów. - W Formule 1 nie ma Roberta Kubicy jako głównego kierowcy, więc w tej chwili takiego projektu nie ma - wyjaśnił w press.pl Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Czytaj także: Zaskakujący transfer Williamsa. Aitken nowym rezerwowym

Warto jednak zauważyć, że w F1 nadal obecny jest Orlen i to w większym wymiarze niż do tej pory. Firma paliwowa z Płocka została bowiem sponsorem tytularnym Alfy Romeo. Polskiemu gigantowi może zatem zależeć na jak najlepszej ekspozycji współpracy z ekipą F1. To może nakłonić TVP do zmiany zdania.

ZOBACZ WIDEO F1. Czy w Formule 1 pojawią się nowi Polacy? "Mamy talenty. Wszystko zależy od finansów"

- Jeśli wspólnie dojdziemy do wniosku, że Orlenowi bardzo zależy na ekspozycji marki i na pokazaniu Roberta Kubicy, wtedy takie rozmowy zaczniemy - dodał Szkolnikowski.

W tej chwili kibice w Polsce powinni się zatem szykować na powtórkę sytuacji sprzed 2019 roku, kiedy to wyścigi i cały weekend F1 transmitował na swoich antenach kodowany Eleven Sports.

Czytaj także: Chiński kierowca poddany kwarantannie z powodu koronawirusa

Kubica w roku 2020, jako rezerwowy Alfy Romeo, ma wystąpić co najmniej podczas jednego dnia testów zimowych w Barcelonie. Jego kontrakt ma mu też gwarantować występy w piątkowych sesjach treningowych F1. Nieoficjalnie mówi się, że Kubica pięciokrotnie w piątek usiądzie za kierownicą modelu C39. 

Czy oglądałeś wyścigi F1 w TVP Sport?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL