Najnowsze Wyniki/Kalendarz
papież Franciszek (po lewej) i Antonio GiovinazziTwitter / Na zdjęciu: papież Franciszek (po lewej) i Antonio Giovinazzi

F1: Alfa Romeo z wizytą u papieża. Franciszek otrzymał kask od Antonio Giovinazziego, zabrakło Roberta Kubicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Papież Franciszek miał nietypowych gości. W środę na specjalnej audiencji przyjął on przedstawicieli zespołu Alfy Romeo. Od Antonio Giovinazziego otrzymał specjalny kask. W ceremonii udziału nie wziął Robert Kubica.

Przedstawiciele Alfy Romeo zjawili się w środę w Watykanie, aby osobiście spotkać się z papieżem Franciszkiem. Na prywatną rozmowę z przywódcą kościoła katolickiego mogli liczyć kierowca Antonio Giovinazzi, szef firmy Pascal Picci oraz kilku kluczowych pracowników zespołu F1 z Hinwil. W ceremonii udziału nie wziął Robert Kubica, który jest rezerwowym kierowcą Alfy Romeo. Zabrakło też Kimiego Raikkonena, drugiego z etatowych kierowców ekipy.

Giovinazzi w social mediach pochwalił się tym, jak wyglądało spotkanie z Franciszkiem. "To było silne i bardzo emocjonalne doświadczenie. Możliwość osobistego poznania papieża i porozmawiania z nim jest czymś nie do opisania" - stwierdził 26-latek.

ZOBACZ WIDEO F1. Kubica będzie miał pod górkę z Giovinazzim? "Są profesjonalistami. Nie będzie żadnych pretensji"

"Rozmawialiśmy o znaczeniu sportu w życiu młodych ludzi, ponieważ jest on ważny nie tylko ze względu na kondycję ciała, ale również umysłu. Pozwala też dorastać w poszanowaniu do pewnych wartości" - dodał Giovinazzi.

Dla Alfy Romeo spotkanie z papieżem było jedną z ostatnich wolnych chwil przed startem nowego sezonu F1. Już 19 lutego ruszą bowiem przedsezonowe testy Formuły 1.

Tego dnia poznamy też tegoroczny model szwajcarsko-włoskiej ekipy. Zostanie on zaprezentowany w Barcelonie na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem przedsezonowych jazd. W tej ceremonii udział weźmie Kubica, który ma zaplanowany co najmniej jeden dzień testowy za kierownicą C39 w stolicy Katalonii.

Od tego roku sponsorem tytularnym Alfy Romeo w F1 jest Orlen.


Czytaj także: Dzień, w którym załamał się świat Kubicy

Czytaj także: BMW zamknęło skład. Nie ma miejsca dla Kubicy

Czy Alfa Romeo poprawi swoje wyniki w F1 w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    "W ceremonii udziału nie wziął Robert Kubica, który jest rezerwowym kierowcą Alfy Romeo" - było to poważne spotkanie z Papieżem, a nie z samochodem ;).

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL