Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Williams nigdy nie wyjdzie z kryzysu. Jacques Villeneuve kreśli czarny scenariusz

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Williams nigdy nie wyjdzie z tego kryzysu - stwierdził Jacques Villeneuve, były kierowca tej ekipy. Zdaniem Kanadyjczyka, problemem w stajni z Grove jest kiepskie zarządzanie. Były mistrz świata F1 ma złe zdanie o Claire Williams.

Jacques Villeneuve ma zakaz wstępu do pomieszczeń Williamsa w trakcie weekendu wyścigowego F1, co jest konsekwencją jego krytycznych wypowiedzi pod adresem swojego dawnego zespołu. Po rozmowie z magazynem "Auto Plus" relacje Kanadyjczyka ze stajnią z Grove na pewno się nie poprawią.

- Williams nigdy nie wyjdzie z tego kryzysu - stwierdził wprost 48-latek, który jako ostatni kierowca zdobył dla Brytyjczyków tytuł mistrzowski w Formule 1. Miało to miejsce w sezonie 1997.

Villeneuve porównał sposób, w jaki działają Renault oraz Williams, czyli dwa rozczarowania minionego sezonu F1. Francuzi zapowiadali, że zbliżą się do czołówki, a spadli na piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Natomiast Brytyjczycy zarzekali się, że wychodzą z kryzysu, a tymczasem przeżywali jeszcze większe problemy niż w roku 2018.

ZOBACZ WIDEO F1. Czy w Formule 1 pojawią się nowi Polacy? "Mamy talenty. Wszystko zależy od finansów"

- W Renault mają kompetentnych ludzi na stanowiskach dyrektorskich, mają pasję w zespole. Mam wątpliwości, co do tego, czy Williams funkcjonuje w taki sam sposób. Gdy w Renault coś nie wyjdzie, gdy dyskutują o wyścigu, to zadają sobie pytanie, czy wszystko zrobili dobrze. W Williamsie nigdy takiej dyskusji nie ma - dodał Villeneuve.

Zdaniem Kanadyjczyka, kryzys teamu z Grove ma źródło w rządach Claire Williams, która przejęła władzę po ojcu. Brytyjka nie radzi sobie z powierzonym zadaniem i podejmuje złe decyzje - kontraktując nieodpowiednich kierowców i skupiając się jedynie na finansach. To również nie wychodzi jej najlepiej, bo Williams ma jeden z mniejszych budżetów w F1.

Brytyjka przed sezonem 2020 zapowiada, że będzie on odbiciem się od dna dla zarządzanego przez nią zespołu. O poprawie sytuacji w Williamsie ma świadczyć fakt, że tym razem ekipa jest dobrze przygotowana na testy zimowe F1 i już pierwszego dnia w akcji zobaczymy nowy model - FW43.

Czytaj także:
Długa droga Roberta Kubicy do DTM

Pieniądz nie śmierdzi. Jak F1 ignoruje prawa człowieka

Czy zgadzasz się z Jacquesem Villeneuvem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL