Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica na torze Fiorano. Udany dzień filmowy Alfy Romeo (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jeszcze w czwartek Robert Kubica gościł w Warszawie, gdzie przedstawiał swoje plany związane z DTM. W piątek był już obecny na torze Fiorano, gdzie z boksów doglądał dnia filmowego Alfy Romeo. Pierwszy test modelu C39 wypadł śpiewająco.

Robert Kubica w czwartek mówił, że będzie jednym z bardziej zapracowanych kierowców w najbliższych miesiącach, bo zdecydował się na równoczesną pracę w Formule 1 i DTM. O tym, jak wyglądać będą jego najbliższe miesiące, przekonał się już dobę później. Kubica wsiadł do samolotu i wylądował we Włoszech.

Na torze Fiorano odbył się dzień filmowy Alfy Romeo, a więc zespołu F1 sponsorowanego przez Orlen, w którym Kubica jest rezerwowym. Z boksów krakowianin podziwiał premierowe przejazdy Kimiego Raikkonena.

To właśnie Fin był wyznaczony do sprawdzenia konstrukcji modelu C39. 40-latek mógł maksymalnie pokonać dystans 100 kilometrów, bo na tyle pozwalają przepisy w ramach tzw. dnia filmowego. Teoretycznie ma on służyć kręceniu klipów promocyjnych. W tym przypadku był jednak okazją do sprawdzenia nowego samochodu przed testami F1 w Barcelonie.

ZOBACZ WIDEO F1. Czy w Formule 1 pojawią się nowi Polacy? "Mamy talenty. Wszystko zależy od finansów"

Kubicy dopisywał humor, co widać na zdjęciach umieszczonych poniżej. Polak znalazł też czas nie tylko, by porozmawiać z Finem o pierwszych wrażeniach, ale też zamienił kilka słów z Antonio Giovinazzim, czyli drugim z kierowców Alfy Romeo.

Natomiast Raikkonen miał sporo frajdy siedząc w kokpicie C39. Na bardzo technicznym, wymagającym sporej siły docisku torze, kilkukrotnie musiał się ratować zblokowaniem opon. Sam test nowej konstrukcji wypadł dość pozytywnie i Alfa Romeo jest już gotowa do rozpoczęcia zimowych testów F1. Ich początek 19 lutego w Barcelonie.

Właśnie podczas jazd przedsezonowych w stolicy Katalonii Kubica po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą C39.

Czytaj także:
Kubica z marszu stał się gwiazdą DTM
Kubica nie chce zdradzić, w ilu treningach F1 pojedzie

Czy Robert Kubica wróci jeszcze do regularnego ścigania w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • zgryźliwy Zgłoś
  Dzień bez informacji o Kubicy - dniem bezsensownie straconym.
  • Fuszera Zgłoś
   "kilkukrotnie musiał się ratować zblokowaniem opon" także ratują się blokowaniem no no... Kuczera skuterkiem 50cc chyba tak się ratuje...W jeździe sportowymi autami
   Czytaj całość
   raczej ratuje się po! zblokowaniu! kół! no, ale redaktor ma fantazje... I pewnie pony się kręcą... Czy tu już naprawdę można napisać cokolwiek byle tylko czytali i klikali? ?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL