Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica uwielbia jeździć na rowerze szosowym Nawet po torach Formuły 1 Instagram / Robert Kubica uwielbia jeździć na rowerze szosowym. Nawet po torach Formuły 1

F1. Robert Kubica zachwycony kolarzami. "Podoba mi się ich jazda, kiedy pada deszcz"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jazda na rowerze to jedno z hobby Roberta Kubicy. W ten sposób trenuje i dba o formę. Polski kierowca jest zachwycony kolarzami. W największe zdumienie wprawia go jazda zawodników w deszczu.

Rower to dla Roberta Kubicy jeden z elementów treningu. Były kierowca Williamsa zaskakiwał kibiców, gdy podczas weekendów Grand Prix brał rower i jeździł po torze. Zimą Kubica publikował w sieci zdjęcia ze swoich treningów na rowerze. Dla Polaka to także sposób na relaks. 

Choć Kubica po torach wyścigowych pokonywał kolejne zakręty z zawrotną prędkością, to duże uznanie wzbudza w nim właśnie jazda kolarzy. - Nie chodzi mi wcale o samą prędkość jako taką. Trzeba wziąć pod uwagę, że kolarz jedzie w cienkim ubraniu, na cieniutkiej oponce i często nie zna zjazdu, po którym pędzi - powiedział cytowany przez "Fakt".

Kubica zwrócił także na technologię dzielącą Formułę 1 i kolarstwo. Kierowcy znają każdy zakręt toru na pamięć i nie stwarza im to większych problemów. Z kolei kolarze często muszą rywalizować na nowych dla siebie trasach, na których znają tylko najtrudniejsze i najważniejsze momenty, gdzie mogą zaatakować lub uważać, by rywale za bardzo nie odskoczyli. Do pomocy mają jedynie mapę na wyświetlaczu.

Jednak największą uwagę Kubica zwraca na zmianę warunków podczas wyścigów. -
Najbardziej podoba mi się jazda zawodowców, kiedy pada deszcz. Kiedyś lubiłem szybko zjechać na rowerze. To budziło we mnie adrenalinę, ale to, co robię profesjonaliści na zjazdach... Nie wszyscy oczywiście, ale są tacy, którzy potrafią niezwykłe rzeczy - dodał Kubica.

Zobacz także:
F1: "Co robimy? I super". Robert Kubica o byciu dobrym kierowcą (wideo)
DTM: znacznie mniejsze pieniądze niż w F1. Zespoły tyle nie wydają, a kierowcy mogą pomarzyć o gwiazdorskich umowach

ZOBACZ WIDEO F1. Czy w Formule 1 pojawią się nowi Polacy? "Mamy talenty. Wszystko zależy od finansów"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL