Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Daniel Obajtek i Robert KubicaMateriały prasowe / Orlen / Na zdjęciu od lewej: Daniel Obajtek i Robert Kubica

F1. Alfa Romeo już w Warszawie. Daniel Obajtek zapowiada "moment, który zapamiętamy na długo"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Przedstawiciele Alfy Romeo są już obecni w Warszawie. O poranku doszło do spotkania Daniela Obajtka z Robertem Kubicą i Fredericem Vasseurem. W południe Orlen oficjalnie zainauguruje współpracę z zespołem F1 z Hinwil.

Poniedziałek jest ważnym dniem dla Orlenu. W południe rozpocznie się oficjalna konferencja, na której firma z Płocka zainauguruje współpracę z Alfą Romeo. Po raz pierwszy w historii polskie przedsiębiorstwo widnieje bowiem w nazwie zespołu Formuły 1.

"Po raz pierwszy mamy okazję gościć przedstawicieli Alfy Romeo w Polsce jako sponsor tytularny zespołu Formuły 1. To moment, który na długo zapamiętamy nie tylko w PKN Orlen. To także chwile dumy dla polskich kibiców" - napisał o poranku Daniel Obajtek na Twitterze.

Prezes Orlenu ma już za sobą spotkanie z Fredericem Vasseurem oraz Robertem Kubicą. Panowie w miłej atmosferze rozmawiali o nadchodzącym sezonie F1 i pierwszych wnioskach z ubiegłotygodniowych testów F1 w Barcelonie, w trakcie których Kubica po raz pierwszy zasiadł za kierownicą modelu C39.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #42: patowa sytuacja ws. starcia Gamrot - Parnasse. "Na pewno teraz nie dojdzie do tej walki"

Impreza, na której zainaugurowana zostanie współpraca Orlenu z Alfą Romeo, rozpocznie się o godz. 12 w warszawskiej siedzibie firmy. Oprócz Kubicy i Vasseura udział w niej wezmą również Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, czyli dwaj etatowi kierowcy zespołu z Hinwil w sezonie 2020.

Kubica jest w tym roku rezerwowym szwajcarsko-włoskiej ekipy. Ma nie tylko wystąpić w testach, ale również w kilku piątkowych treningach F1. Równocześnie startować będzie w serii DTM za kierownicą BMW w zespole Orlen Team ART. 

Orlen na roczną współpracę z Alfą Romeo miał wyłożyć ok. 10 mln euro. Umowa zawiera opcję przedłużenia relacji o sezon 2021.

Czytaj także:
Testy F1 w Barcelonie. Alfa Romeo tuż za Mercedesem
Długotrwała misja Roberta Kubicy

Czy cieszy cię fakt, że Orlen został sponsorem Alfy Romeo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL