Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica i Daniel Obajtek podczas konferencjiMateriały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Robert Kubica i Daniel Obajtek podczas konferencji

F1. Robert Kubica u Andrzeja Dudy. "Wizyta jednego z najlepszych ambasadorów Polski na świecie" (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica ma niezwykle pracowity poniedziałek. Kierowca zanim wybrał się na prezentację zespołu Alfa Romeo na sezon 2020 znalazł czas, by odwiedzić Pałac Prezydencki i porozmawiać z Andrzejem Dudą.

Robert Kubica bardzo rzadko gości w Polsce, a gdy już trafi się okazja, to krakowianin nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu. W poniedziałek, oprócz wzięcia udziału w prezentacji zespołu Alfy Romeo na sezon 2020, 35-latek odwiedził również Pałac Prezydencki.

"Dziś w pałacu Prezydenta wizyta jednego z najlepszych ambasadorów Polski na świecie!" - napisał na Twitterze Daniel Obajtek, który również miał przyjemność rozmawiać z Andrzejem Dudą.

Dla Kubicy to kolejna rozmowa z przedstawicielami władzy w ostatnim czasie. Nie tak dawno polski kierowca miał okazję spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim. Wtedy obie strony rozmawiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zmianach, jakie należy wprowadzić na polskich drogach.

Kubica jako ambasador Orlenu stał się jedną z twarzy akcji "Dobry kierowca", która ma na celu promować bezpieczną jazdę, w tym m.in. ustępowanie miejsca pieszym.

W tym roku krakowianin nie będzie się ścigać regularnie w F1, ale został rezerwowym zespołu Alfa Romeo i ma wziąć udział w kilku piątkowych treningach. Do tego Kubicę będziemy mogli oglądać w serii DTM, gdzie ścigać się będzie BMW w ramach zespołu Orlen Team ART.

Czytaj także:
Testy F1 w Barcelonie. Alfa Romeo tuż za Mercedesem
Długotrwała misja Roberta Kubicy

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: miało być efektownie, wyszedł fatalny kiks z rzutu karnego

Czy Robert Kubica wróci jeszcze do regularnego ścigania w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL