Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. Robert Kubica sprawdza poprawki w samochodzie Alfy Romeo. Szereg zmian w modelu C39 (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Wystarczył tydzień, aby Alfa Romeo przygotowała szereg poprawek dla swojego modelu C39. W środę samochód Roberta Kubicy był wyposażony m.in. w zmodyfikowane przednie skrzydło. Pojawiły się też elementy aerodynamiczne.

Podczas gdy przed rokiem Robert Kubica musiał się martwić o to, czy Williams w ogóle przygotuje samochód na zimowe testy Formuły 1, a następnie czy będzie posiadać jakiekolwiek części zamienne, Alfa Romeo pod tym względem prezentuje zupełnie inny stopień profesjonalizmu.

Chociaż od rozpoczęcia pierwszej tury testów F1 minął równo tydzień, to zespół z Hinwil już podczas drugiej części zimowego sprawdzianu F1 przygotował szereg poprawek do modelu C39. W samochodzie Kubicy o poranku pojawiło się wyraźnie zmodyfikowane przednie skrzydło.

Na tym jednak nie koniec nowości w maszynie Alfy Romeo. Na szczycie podwozia znalazły się specjalne rogi, które mają odpowiednio kierować pęd powietrza i sprawiać, aby unosiło się ono na zewnątrz.

Przy tak licznych poprawkach w modelu C39 nie dziwi, że Kubica środowe przejazdy rozpoczął wyposażony w specjalną aparaturę do pomiaru aerodynamiki. Inżynierowie Alfy Romeo zapewne chcieli sprawdzić, który z pakietów lepiej się sprawdza i przynosi większe korzyści. Wszystko po to, aby dokonać odpowiedniego wyboru przed Grand Prix Australii.

Czytaj także:
Lista płac przed nowym sezonem. Prawie 50 mln euro dla Hamiltona
Ogromne zainteresowanie prezentacją Alfy Romeo

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: w Azji grali mecz na wodzie. Było jak w meczu Polska - Niemcy na MŚ 1974

Czy Alfa Romeo poprawi swoje wyniki w F1 w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL