Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Robert Kubica WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu od lewej: Robert Kubica

F1. Robert Kubica odpowiedział na słowa Claire Williams. "Zupełnie mnie to nie zabolało"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Claire Williams nie może za mną tęsknić - stwierdził Robert Kubica, odpowiadając na słowa swojej byłej szefowej. Brytyjka w ubiegłym tygodniu stwierdziła, że nie brakuje jej Kubicy w ekipie. - Zupełnie mnie to nie zabolało - dodał kierowca.

Robert Kubica bez żalu rozstał się z Williamsem po sezonie 2019, a jego miejsce w zespole zajął Nicholas Latifi. Gdy tylko Polak podczas drugiej tury testów Formułu 1 w Barcelonie wykręcił najlepszy czas za kierownicą Alfy Romeo, podczas jednej z konferencji prasowych, Claire Williams została zapytana o to, czy tęskni za Kubicą.

- Nie - odpowiedziała Brytyjka i podkreśliła, że jest zadowolona z obecnego składu kierowców swojego zespołu i wierzy, że wykonają oni dobrą pracę w sezonie 2020.

- No nie może za mną tęsknić - odpowiedział Kubica, któremu słowa Brytyjki przytoczono w Radiu Zet podczas rozmowy z Beatą Lubecką. - Zupełnie mnie to nie zabolało. To normalny tok myślenia w F1. Ten świat jest bardzo dynamiczny - dodał krakowianin.

ZOBACZ WIDEO: Prezes Orlenu o wspieraniu sportowców. "Nie chodzi tylko o wizerunek i biznes"

Kubica w tej chwili w 100 proc. koncentruje się na Alfie Romeo, gdzie został rezerwowym i ma szereg zadań do wykonania. Polak podczas testów F1 w Barcelonie pokazał, że ciągle drzemią w nim spore umiejętności. - Myślę, że w Alfie Romeo są zadowoleni, że tam jestem. To jest dobry punkt wyjścia - powiedział w Radiu Zet.

35-latek podkreślił, że to nie jest tak, że w Williamsie nie miał okazji poznać wykwalifikowanych pracowników. Zresztą było to widać podczas testów w Barcelonie, w trakcie których Kubica bardzo chętnie zagadywał wybranych inżynierów i mechaników.

- W Williamsie trafiłem na sporą grupę fajnych ludzi, którzy wiedzą, co robią. Była też grupa osób, która mogła zrobić pewne rzeczy lepiej - ocenił Kubica.

Czytaj także:
Formuła 1 traci na wartości z powodu koronawirusa
Kubica skomentował swój rekordowy czas. "To nie była pokazówka"

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Williams jeszcze zatęskni za Robertem Kubicą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL