Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin Magnussen Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Kevin Magnussen

F1. Haas może opuścić stawkę po sezonie 2020. Kevin Magnussen nie jest na to przygotowany

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Zagrożenie jest realne - mówi Kevin Magnussen o możliwym wyjściu Haasa z F1 po sezonie 2020. Zdaniem Duńczyka, właściciel zespołu może być zmęczony jego słabymi wynikami. Sam Magnussen stara się jednak o tym nie myśleć.

W ostatnim wywiadzie z "Motorsportem" Gene Haas zasugerował, że jego zespół może opuścić stawkę Formuły 1 po sezonie 2020. W związku z nowymi przepisami, amerykański milioner od przyszłego roku musiałby bowiem wykładać znacznie większe środki na funkcjonowanie ekipy.

- Gene jest zmęczony byciem przedostatnim zespołem w stawce F1, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku. Nie wiem jak wpłynie to na jego plany na przyszłość, ale pewnie nie zawracałby sobie głowy F1, gdyby miał być ciągle dziewiąty lub dziesiąty - powiedział gazecie "BT" Kevin Magnussen.

W tej sytuacji decydujące dla amerykańskiego zespołu mogą być jego wyniki w sezonie 2020. Jeśli Haas poprawi swoją lokatę, to otrzyma większe gratyfikacje finansowe z F1. To powinno uspokoić nastroje w ekipie.

ZOBACZ WIDEO: Prezes Orlenu o wspieraniu sportowców. "Nie chodzi tylko o wizerunek i biznes"

- Koniec kariery po odejściu Haasa z F1? Nie jest to coś, na co jestem przygotowany, ponieważ nie sądzę, abyśmy znowu mieli dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Rok 2019 wydarzył się tylko raz. Uważam, że jeśli tylko będziemy osiągać takie wyniki jak powinniśmy, to Gene będzie chciał pozostać w F1 - dodał duński kierowca.

Magnussen widzi też pozytywy w zmianach F1 w roku 2021. Wprawdzie nieco zmniejszona zostanie liczba gotowych części, jakie mniejsze zespoły będą mogły kupować u innych producentów, a z tego właśnie słynie Haas, ale wprowadzony też zostanie m.in. limit wydatków. Teamy będą mogły maksymalnie wydawać 175 mln dolarów rocznie.

- Nie oznacza to, że będziemy mieli takie same możliwości jak duże zespoły, ale Haas może skorzystać na nowych regulacjach - podsumował.

Czytaj także:
Robert Kubica odpowiedział na słowa Claire Williams
Haas niepewny pozostania w stawce

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Haas opuści F1 po sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL