Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pietro Fittipaldi (po lewej) i Louis DeletrazMateriały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Pietro Fittipaldi (po lewej) i Louis Deletraz

F1. Haas przedstawił rezerwowych na sezon 2020. Pietro Fittipaldi i Louis Deletraz otrzymali kolejną szansę

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Sezon F1 został wstrzymany wskutek pandemii koronawirusa, ale nie przeszkodziło to Haasowi w przedstawieniu nazwisk kierowców testowych na sezon 2020. Obowiązki dzielić będą między siebie Pietro Fittipaldi oraz Louis Deletraz.

Bardzo długo z Haasem łączony był Robert Kubica, a Amerykanie nie ukrywali, że widzieli Polaka w swoich szeregach w roli rezerwowego i kierowcy rozwojowego. Jako że Kubica wybrał ofertę Alfy Romeo, to zespół zarządzany przez Gunthera Steinera musiał poszukać innej opcji.

Ostatecznie Haas postawił na współpracę z Pietro Fittipaldim i Louisem Deletrazem. Nie ma w tym dużego zaskoczenia, bo obaj podobne role pełnili już w zeszłym sezonie F1. Brazylijczyk i Szwajcar nie posiadają jednak superlicencji, przez co Haas będzie mieć spory problem w przypadku niedyspozycji któregoś ze swoich etatowych kierowców.

Fittipaldi w tym roku startować będzie też w japońskiej Super Formule, gdzie poszuka brakujących punktów do superlicencji. W efekcie Brazylijczyk nie będzie dostępny we wszystkie weekendy F1. Wtedy jego obowiązki przejmie Deletraz, który sezon 2020 spędzi w Formule 2.

ZOBACZ WIDEO: Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio? "Zaczyna się wielka gra strategiczna"

- Chcieliśmy ten komunikat przekazać przy okazji Grand Prix Australii, ale wydarzenia w Melbourne, jak i na całym świecie miały pierwszeństwo - przekazał Gunther Steiner, nawiązując do odwołania wyścigu F1 z powodu koronawirusa.

- Cieszymy się, że mamy okazję kontynuować współpracę z Pietro i Louisem, rozszerzając dodatkowo jej zakres - dodał Steiner, choć w tej chwili nikt nie wie, w którym momencie ruszy nowy sezon F1. Pandemia COVID-19 sprawiła, że najwcześniej świadkami pierwszego wyścigu F1 będziemy w połowie czerwca.

Haas miniony sezon F1 zakończył na przedostatnim, dziewiątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Plany amerykańskiego zespołu na rok 2020 zakładają poprawę formy i powrót do środka stawki królowej motorsportu. 

Czytaj także:
Nowy terminarz DTM. Fatalne wieści dla Kubicy
Williamsowi grozi upadłość

Czy Haas poprawi swoje wyniki w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL