Najnowsze Wyniki/Kalendarz
pit-stop w wykonaniu McLarenaMateriały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: pit-stop w wykonaniu McLarena

Koronawirus. Wielka Brytania. Darmowe jedzenie dla służby zdrowia. Za akcją stoi były szef zespołu F1

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Ron Dennis, były szef McLarena, wpadł na pomysł mający na celu pomoc brytyjskiej służbie zdrowia. 72-latek stworzył akcję, dzięki której możliwe będzie dostarczanie darmowych posiłków personelowi zatrudnionemu w szpitalach.

Ron Dennis sprawował różnego rodzaju funkcje w Formule 1 w latach 1981-2017. Mimo sportowej emerytury, Brytyjczyk postanowił działać w obliczu walki z pandemią koronawirusem. Dennis stworzył stronę SalutetheNS.org, poprzez którą można zapewnić darmowe posiłki pracownikom służby zdrowia przez najbliższe trzy miesiące.

Jak zdradził Dennis, dania będą przekazywane bezpłatnie personelowi zatrudnionemu na OIOM-ach, zespołom anestezjologicznym i pogotowia ratunkowego. Spora część z nich nie jest bowiem w stanie opuścić swoich placówek z powodu trwającej pandemii i musi służyć państwu.

Rodzina Dennisów przekazała na tę akcję 1 mln funtów. Bardzo szybko decyzję o włączeniu się do niej podjęły takie firmy jak Tesco, Absolute Taste czy Yodel.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"

- To czas, w którym wszystkie osoby prywatne i firmy muszą wstać i zjednoczyć się w walce z COVID-19. Cieszę się, że mogę prowadzić taką inicjatywę, która ma na celu zapewnienie posiłków służbie zdrowia. Przynajmniej mają mniej powodów do zmartwień - przekazał Dennis.

Były szef McLarena zdradził, że jeszcze w tym tygodniu uda się dostarczyć pierwszą pomoc dla pracowników służby zdrowia.

- To ogromny wysiłek logistyczny, by zbudować dużą, profesjonalną dostawę żywności w ciągu tygodnia. I to niemal od zera. Byłem pod wrażeniem tego, co udało nam się osiągnąć. Potrzebujemy jednak też wsparcia od innych i ciągłych dostaw, aby utrzymać ten program przy życiu - dodał Dennis.

W pierwszej kolejności darmowe jedzenie docierać będzie do szpitala Johna Radcliffe'a w Oksfordzie oraz Great Ormond w Londynie. Wkrótce na liście znajdą się kolejne placówki.

Czytaj także:
Robert Kubica o koronawirusie. "Nie znaleźliśmy się nigdy w takiej sytuacji"
Schumacher obawia się setek zwolnień w F1

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy podoba ci się akcja wymyślona przez Rona Dennisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL