Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lewis HamiltonMateriały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

Koronawirus. Rząd Wielkiej Brytanii zakupił 10 tys. aparatów CPAP produkcji Mercedesa. Inne kraje mogą skorzystać

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Mercedes zdradził, że całkowicie przemodelował swoją fabrykę w Brixworth, aby zwiększyć liczbę produkowanych aparatów CPAP, które ułatwiają oddychanie. Rząd Wielkiej Brytanii zamówił już 10 tys. urządzeń, a firma udostępniła swój projekt innym.

Już kilka dni temu Mercedes chwalił się opracowaniem nowej wersji aparatu CPAP, który pomaga w utrzymaniu dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych i jest używany przy chorobach płuc. Brytyjczycy szacują, że zapotrzebowanie na te urządzenia wzrośnie w związku z pandemią koronawirusa.

Pierwsze aparaty CPAP wyprodukowane przez Mercedesa zostały już dostarczone londyńskim szpitalom, a rząd Borisa Johnsona złożył zamówienie na kolejnych 10 tys. urządzeń.

Aby zaspokoić zapotrzebowania rynkowe, Mercedes postanowił w trybie pilnym dokonać zmian w fabryce w Brixworth, gdzie zwykle produkuje silniki do samochodów Formuły 1. W tej chwili zakład został w pełni dostosowany do produkcji aparatów CPAP.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

"Obecnie do produkcji aparatów CPAP używamy 40 maszyn, które normalnie produkowałyby tłoki i turbosprężarki do silników F1" - poinformowano w komunikacie.

Mercedes udostępnił projekt swojego urządzenia w ramach open source, tak aby dostęp do niego miały też inne narody. Petronas, tytularny sponsor zespołu w F1, podjął już decyzję o produkowaniu tych maszyn w Malezji. W ten sposób gigant paliwowy chce pomóc swojemu krajowi w walce z koronawirusem.

- Od czasu przedstawienia projektu naszego aparatu CPAP, otrzymaliśmy niesamowitą liczbę zapytań o te urządzenia i to z całego świata. Udostępnienie specyfikacji projektowej pozwoli firmom na całym świecie produkować ten sprzęt szybko i na dużą skalę - ogłosił Andy Cowell, odpowiadający w Mercedesie za dział zajmujący się silnikami.

Czytaj także:
Robert Kubica o koronawirusie. "Nie znaleźliśmy się nigdy w takiej sytuacji"
Schumacher obawia się setek zwolnień w F1

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL