Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wyścig F1 na MonzyMateriały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: wyścig F1 na Monzy

F1. Przerwa wakacyjna wydłużona. Fabryki zespołów muszą pozostać zamknięte

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Koronawirus nie daje za wygraną, a to wywołało kolejną reakcję FIA. Światowa federacja postanowiła wydłużyć okres obowiązkowego zamknięcia fabryk w F1 o kolejnych 14 dni. Niewykluczone, że na tym nie koniec.

Zwykle przerwa wakacyjna w Formule 1 trwa 14 dni i rozpoczyna się w sierpniu. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku wydłużono ją początkowo do 21 dni i przeniesiono na przełom marca i kwietnia. Jako że sytuacja na świecie nie uległa poprawie, we wtorek FIA postanowiła zareagować i znów wydłużyła okres zamknięcia fabryk.

"Po jednogłośnym zatwierdzeniu przez Światową Radę Sportów Motorowych, Komisję FIA i wszystkie zespoły F1, za sprawą głosowania elektronicznego podjęto decyzję o wydłużeniu okresu przerwy w F1 z 21 do 35 dni" - przekazano w komunikacie prasowym.

Oznacza to, że zakłady zespołów F1 będą zamknięte co najmniej do końca kwietnia. Niewykluczone jednak, że na tym nie koniec. Jeśli koronawirus nadal będzie atakować kolejne państwa, fabryki mogą być zamknięte również w maju.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

"Jesteśmy otwarci na dalsze dyskusje w tej sprawie. W dialogu udział biorą przedstawiciele FIA, F1 i zespołów" - dodano w oświadczeniu.

Podjęcie decyzji o zamknięciu fabryk było logicznym krokiem, biorąc pod uwagę sytuację w wielu państwach, gdzie wprowadzono restrykcje związane m.in. z wychodzeniem z domów. Co więcej, część brytyjskich teamów F1 zaczęła zwalniać pracowników ze względu na brak wyścigów i okres przestoju.

W tej chwili nawet nie wiadomo, w którym momencie uda się wznowić sezon F1. Realny termin to początek lipca, ale sytuacja może się zmienić w każdej chwili wraz ze wzrostem zachorowań na COVID-19.

Czytaj także:
Robert Kubica o koronawirusie. "Nie znaleźliśmy się nigdy w takiej sytuacji"
Schumacher obawia się setek zwolnień w F1

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy w tym roku uda się rozegrać sezon F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL