Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian Vettel Getty Images / Eric Alonso/MB Media / Na zdjęciu: Sebastian Vettel

F1. Sebastian Vettel ma dwie oferty. Chcą go McLaren i Renault

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Sebastian Vettel odrzucił pierwszą propozycję nowego kontraktu, jaką przedstawiło mu Ferrari. Niemiec może twardo negocjować, bo chcą go jeszcze dwa inne zespoły F1 - Renault oraz McLaren.

Sebastian Vettel miał skwitować pierwszą ofertę Ferrari słowami "to chyba jakiś żart", po tym jak Włosi przedstawili mu ledwie roczną umowę z zarobkami na poziomie 12 mln euro. To ponad trzy razy mniej niż obecnie zarabia czterokrotny mistrz świata Formuły 1.

Ferrari wysłało już Vettelowi poprawioną ofertę - nadal z zarobkami na poziomie 12 mln euro, ale zakładającą współpracę przez co najmniej dwa sezony, z możliwością przedłużenia o kolejny. Niewykluczone, że 32-latek znów odrzuci tę propozycję.

Jak poinformował bowiem włoski dziennikarz Leo Turrini, Vettel ma na stole dwie inne możliwości - w swoich szeregach widzą go Renault oraz McLaren.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

Według informacji Turriniego, Ferrari dało niemieckiemu kierowcy ultimatum - musi zadecydować ws. swojej przyszłości do końca czerwca. Władze zespołu z Maranello chcą bowiem mieć jasność w lipcu, w momencie wznowienia sezonu, co do swojego składu na rok 2021.

Zainteresowanie Renault i McLarena osobą Vettela nie dziwi, bo jeśli Niemiec odejdzie z Ferrari, to do włoskiej ekipy trafi najpewniej ktoś z dwójki Daniel Ricciardo - Carlos Sainz. W zależności od tego, który z kierowców dogada się z Włochami, dostępny będzie fotel wyścigowy w Renault albo McLarenie.

Pewny startów w Ferrari do końca roku 2024 jest natomiast Charles Leclerc. To na nim swoją przyszłość opiera stajnia z Maranello.

Czytaj także:
Holendrzy nie zamierzają pomagać F1
Wirtualne mistrzostwa bez Lewisa Hamiltona

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Sebastian Vettel odejdzie z Ferrari po sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL