Najnowsze Wyniki/Kalendarz
okolice toru Red Bull Ring w Austrii Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: okolice toru Red Bull Ring w Austrii

F1. Grand Prix Austrii dojdzie do skutku. Rząd miał się zgodzić na kibiców na trybunach

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Formuła 1 zorganizuje dwa wyścigi w Austrii 5 i 12 lipca. Tamtejszy rząd zaakceptował już procedury, na podstawie których funkcjonować ma F1 w dobie pandemii koronawirusa. Na trybuny Red Bull Ringu ma też wejść ograniczona liczba kibiców.

W połowie marca Formuła 1 próbowała zorganizować Grand Prix Australii, ale wyścig został odwołany w ostatniej możliwej chwili, po tym jak wykryto koronawirusa w szeregach McLarena. Następnie przez kilka tygodni podejmowano decyzje o odwoływaniu kolejnych rund F1.

W lipcu Formuła 1 na 100 proc. wróci do rywalizacji. Jak poinformowała telewizja ORF, rząd Austrii zakończył już proces analizowania dokumentów, jaki dostarczyła mu Formuła 1 oraz tor Red Bull Ring.

Według informacji austriackich mediów, tamtejsze władze nie tylko zaakceptowały podwyższony reżim sanitarny obowiązujący w padoku F1, ale też miały się zgodzić na wpuszczenie ograniczonej liczby kibiców na trybuny Red Bull Ringu. Mowa o ledwie 500 osobach, ale ORF oraz "Die Motorprofis" nie podają szczegółów.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

F1 zamierza podróżować na wyścigi prywatnymi czarterami. W ten sposób pracownicy zespołów nie będą mieć kontaktu z innymi osobami, przez co ryzyko zakażenia się koronawirusem będzie mniejsze. Dodatkowo personel F1 będzie co dwa dni testowany pod kątem COVID-19. Nie będzie mógł też opuszczać hoteli, a każdy teamów będzie nocować w innym miejscu.

Wyścigi w Austrii mają się odbyć 5 i 12 lipca. Później stawka miałaby się przenieść na Węgry, gdzie 19 lipca doszłoby do kolejnych zawodów. W sierpniu królowa motorsportu dwukrotnie miałaby rywalizować na brytyjskim Silverstone.

Czytaj także:
Williams wypowiedział umowę głównemu sponsorowi
Claire Williams pełna optymizmu

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy cieszy cię powrót F1 do ścigania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL