Najnowsze Wyniki/Kalendarz
start do wyścigu F1 Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1

F1. Znamy terminarz europejskiej części sezonu. Tylko osiem wyścigów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Formuła 1 oficjalnie wraca 5 lipca. We wtorek królowa motorsportu przedstawiła plan europejskiej części sezonu. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w Europie odbędzie się osiem rund w sześciu państwach.

Od kilku tygodni było jasne, że Formuła 1 na początku lipca wznowi rywalizację i dwa wyścigi odbędą się w Austrii. Królowa motorsportu miała jednak olbrzymie problemy z ułożeniem kalendarza, bo nie wszystkie państwa w dobie pandemii koronawirusa były i są skłonne przyjąć F1.

We wtorek F1 przedstawiła kalendarz europejskich rund. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia mówiące o organizacji ośmiu wyścigów na Starym Kontynencie. Odbędą się one w sześciu państwach - Austrii, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii i Włoszech.

Formuła 1 będzie rywalizować w Europie do 6 września. Co wydarzy się później? Tego nie wiadomo. Szefowie F1 są zależni od sytuacji, jaka będzie mieć miejsce na świecie. Jeszcze kilka tygodni temu plan zakładał, by we wrześniu przenieść się do Azji, a następnie do Ameryk i zakończyć rywalizację w połowie grudnia na Bliskim Wschodzie.

Tyle że państwa w Azji i obu Amerykach nie chcą słyszeć o organizacji F1 bez udziału publiczności. Jeśli liczba chorych na koronawirusa będzie tam wzrastać, poszczególne kraje mogą zrezygnować ze swoich Grand Prix.

Formuła 1 ciągle podkreśla jednak, że jej celem jest, aby sezon 2020 składał się z 15-18 wyścigów. "Oczekujemy, że będziemy organizować imprezy bez publiczności, ale mamy nadzieję na wpuszczenie kibiców na trybuny, gdy będzie to bezpieczne" - głosi komunikat. 

Oficjalny kalendarz europejskiej części F1:

Lp.WyścigTermin
1.Grand Prix Austrii5 lipca
2.Grand Prix Austrii12 lipca
3.Grand Prix Węgier19 lipca
4.Grand Prix Wielkiej Brytanii2 sierpnia
5.Grand Prix Wielkiej Brytanii9 sierpnia
6.Grand Prix Hiszpanii16 sierpnia
7.Grand Prix Belgii30 sierpnia
8.Grand Prix Włoch6 września


Czytaj także:
Toyota przekazała na licytację ostatni bolid
Daniel Ricciardo: Rasizm jest toksyczny

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy popierasz organizację wyścigów F1 bez udziału publiczności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL