Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Valtteri Bottas Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Valtteri Bottas

F1. Mercedes przećwiczył nowy rygor sanitarny. "Bardzo pomocny dzień"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Mercedes we wtorek rozpoczął dwudniowe testy na torze Silverstone. Odbywają się one przy podwyższonym rygorze sanitarnym, z wykorzystaniem mniejszej liczby pracowników. Dla ekipy to próba generalna przed wznowieniem sezonu F1.

Formuła 1 wznowi rywalizację na początku lipca w Austrii. Z tego powodu Mercedes zorganizował specjalne, dwudniowe testy na torze Silverstone. Posłużą one kierowcom nie tylko za okazję do jazdy i oswojenie się z samochodem po kilku miesiącach przerwy, ale też pomogą załodze odnaleźć się w nowych realiach.

Koronawirus sprawił bowiem, że F1 w Austrii i kolejnych państwach odbywać się będzie przy podwyższonym rygorze sanitarnym. Dla ekip oznacza to m.in. konieczność noszenia maseczek, zachowywanie bezpiecznego odstępu podczas rutynowej pracy i mniejszą liczbę osób w garażu.

- To był bardzo pomocny dzień dla zespołu. Wszyscy od pewnego czasu nie brali udziału w wyścigach, ani nie byli w garażu. Tymczasem pojawiło się wiele nowych przepisów związanych z koronawirusem. Musimy się do nich stosować i dobrze to było przećwiczyć - powiedział Valtteri Bottas, który we wtorek jako pierwszy kierowca Mercedesa wziął udział w testach.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

- Myślę, że wiele się nauczyliśmy. Wiemy, jak efektywnie robić pewne rzeczy w obecnych realiach. Chcieliśmy się też upewnić, że wszyscy będą bezpieczni, gdy w końcu zaczniemy się ścigać. Jestem zachwycony powrotem do samochodu, a teraz nie mogę się doczekać Grand Prix Austrii - dodał Bottas.

Mercedes, przed zorganizowaniem jazdy, przeprowadził testy na obecność koronawirusa u każdego z pracowników zespołu. W ekipie nie wykryto ani jednego przypadku COVID-19. W samym garażu członkowie teamu nosili maseczki, zaś inżynierowie korzystali ze specjalnie przygotowanych przyłbic. W środę testy na Silverstone będą kontynuowane, ale za kierownicą zobaczymy tym razem Lewisa Hamiltona.

Czytaj także:
Robert Kubica podsumował pierwszy dzień testów DTM
Hamilton walczy z rasizmem po śmierci Floyda

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Mercedes wygra Grand Prix Austrii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL