Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wyścig F1 na Monzy Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: wyścig F1 na Monzy

F1. Wielki powrót do kalendarza? Portugalia ma zorganizować dwa wyścigi

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Portugalia na przełomie września i października ma zorganizować dwa wyścigi Formuły 1 - podają tamtejsze media. Byłby to powrót Grand Prix Portugalii do kalendarza F1 po ponad 20 latach przerwy.

Jak podał dziennik "A Bola", Formuła 1 jest bliska osiągnięcia porozumienia ws. organizacji dwóch wyścigów na torze Algarve w Portimao. Miałyby one zostać rozegrane 27 września i 4 października. Byłyby to ostatnie rundy, jakie miałyby miejsce na Starym Kontynencie w sezonie 2020.

Grand Prix Portugalii byłoby poprzedzone dodatkowym wyścigiem we Włoszech. We wrześniu F1, po rozegraniu planowanego wyścigu na Monzy, ma jeszcze zagościć na torze Mugello.

Obiekt w portugalskim Alvarve od pewnego czasu posiada licencję FIA klasy 1, co oznacza, że spełnia wszelkie wymogi dotyczące organizacji Formuły 1. Dodatkowo jego plusem jest to, że pod koniec września i na początku października w Portugalii panują temperatury, które nie zakłócą organizacji wyścigu F1.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowita metamorfoza byłej pływaczki. Internauci są zachwyceni

Pierwsze Grand Prix Portugalii odbyło się w roku 1958, a wygrał je sir Stirling Moss. Impreza nie miała jednak stałego miejsca w kalendarzu F1. Ostatnia edycja zawodów odbyła się w roku 1996, a zwyciężył ją Jacques Villeneuve.

Portimao do tej pory nie gościło królowej motorsportu, ale tor zbudowany w 2008 roku kilkukrotnie służył ekipom do odbycia prywatnych testów F1. Zdecydowana większość Grand Prix Portugalii odbywała się na torze Estoril. 

Czytaj także:
Bez tradycyjnego podium po wyścigach F1
Robert Kubica w DTM skacze na głęboką wodę

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy podoba ci się pomysł organizacji Grand Prix Portugalii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL