Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wyścig F1 w Austrii Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: wyścig F1 w Austrii

GP Austrii bez ekipy Eleven Sports. Stacja przychyliła się do oficjalnej prośby F1

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Po raz pierwszy od 2016 r. Eleven Sports nie będzie na miejscu rozgrywania wyścigu Formuły 1. Decyzja stacji dotyczy GP Austrii i związana jest z pandemią koronawirusa.

"Ekipy Eleven nie będzie na GP Austrii. Żałujemy, bo to pierwszy wyścig od 2016, gdy nie będzie nas na miejscu, ale przychyliliśmy się do oficjalnej prośby F1 wysłanej do broadcasterów, by nie zwiększać liczby osób w padoku w dobie pandemii. Zrobimy studio w Warszawie" - poinformował na Twitterze Patryk Mirosławski z Eleven Sports.

Jak podała na portalu społecznościowym dziennikarka zajmująca się F1, Roksana Ćwik, na torze w Austrii będą obecne ekipy Sky Sports i Movistar.

Formuła 1 i FIA przygotowują wiele zmian począwszy od Grand Prix Austrii, które na początku lipca (3-5 lipca i 10-12 lipca) zainauguruje sezon 2020 w dobie pandemii koronawirusa. Podstawową zasadą ma być "zachowanie dystansu społecznego".

Prawdopodobnie zgodę na pracę przy bolidach na polach startowych otrzyma znacznie mniejsza liczba osób niż to miało miejsce do tej pory. W tym roku nie będzie też  tradycyjnych ceremonii na podium po zakończeniu wyścigów (więcej TUTAJ).

Sezon F1 - wszystkie treningi, kwalifikacje i wyścigi - będzie można oglądać na żywo wyłącznie w Eleven Sports.


Zobacz:
F1. Wyrwa w kalendarzu jesienią. Czy F1 grozi przerwa od września do grudnia?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nietypowy trening strongmana. Pływał pod prąd w domowym basenieZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL