Najnowsze Wyniki/Kalendarz
początek wyścigu F1 na Silverstone Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: początek wyścigu F1 na Silverstone

F1. Policja ostrzega kibiców. Lepiej, aby nie pojawiali się pod torem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
2 i 9 sierpnia rozegrane zostaną wyścigi F1 na Silverstone w Wielkiej Brytanii. Ze względu na koronawirusa obie imprezy odbędą się bez publiki. Policja już ostrzega fanów F1, by nie planowali wyprawy pod bramy toru. Może się ona skończyć mandatem.

W ostatnich latach Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone cieszyło się rekordową popularnością, a organizatorzy wyścigu Formuły 1  notowali ciągły wzrost frekwencji. Wpływ na to mają m.in. kolejne sukcesy Lewisa Hamiltona, który od 2014 roku zdobył pięć tytułów mistrzowskich F1.

W tym roku Silverstone będzie gościć F1 dwukrotnie, co jest związane z problemami, jakie powstały wskutek pandemii koronawirusa. Wyścigi odbędą się jednak bez udziału publiczności, aby zminimalizować ryzyko związane z COVID-19.

Policja w Northamptonshire, gdzie mieści się tor Silverstone, jest świadoma tego, że wielu kibiców może spróbować dotrzeć pod bramy obiektu 2 i 9 sierpnia. W specjalnym oświadczeniu apeluje jednak, by tego nie robić.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

"Organizatorzy zawodów postawili na szereg działań, aby zminimalizować ryzyko infekcji i ochronić personel F1, pracowników toru i lokalną społeczność. Każde niekontrolowane zgromadzenie ludzi w okolicy toru może nie tylko zagrozić Grand Prix Wielkiej Brytanii, ale całemu sezonowi 2020" - ostrzega policja w komunikacie.

- Fani F1 z Wielkiej Brytanii to najwięksi pasjonaci tego sportu na całym świecie. Jednak proszę, by nie próbowali nawet przyjeżdżać pod bramy Silverstone. Rok 2020 jest wyjątkowy. Koronawirus zabrał już tak wielu ludzi z tego świata i jako społeczność motorsportowa, musimy współpracować. Wszystko po to, aby nie narażać na szwank F1 - dodał w rozmowie z "Motorsportem" Stuart Pringle, szef toru Silverstone.

Brytyjska policja zapowiada, że na początku sierpnia, gdy królowa motorsportu będzie obecna na torze Silverstone, obiekt będzie regularnie monitorowany przez funkcjonariuszy.

- Rozumiemy, że kibice mogą czuć pokusę zbliżenia się do toru, ale nie jest to wskazane. Wzywam fanów, by oglądali to wydarzenie z domu, bo zza bramy toru nie zobaczą zbyt wiele. Każdy kto się tam pojawi, zostanie wyproszony przez ochronę albo policję - poinformował Dennis Murray z brytyjskich służb.

Czytaj także:
Rosną szanse Roberta Kubicy w Alfie Romeo
Alex Zanardi przeszedł kolejną operację

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy wyścigi F1 powinny się odbywać bez udziału publiczności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL