Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian Vettel Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Sebastian Vettel

F1. Ferrari bez poprawek w Austrii. Będą gotowe dopiero na Węgry

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Ferrari nie ma większych szans na zwycięstwo w Grand Prix Austrii, które odbędzie się 5 lipca. Zespół zdradził, że przywiezie do Austrii bolid w starszej specyfikacji. Włochom trudno będzie nawiązać walkę z Mercedesem i Red Bull Racing.

Ferrari nie błyszczało już podczas zimowych testów Formuły 1, które pod koniec lutego odbyły się w Barcelonie. Tempo modelu SF1000 było na tyle słabe, że Włosi plasowali się za Mercedes i Red Bull Racing. Pojawiały się jednak głosy, że stajnia z Maranello celowo maskowała swoje tempo.

W okresie kwarantanny inżynierowie Ferrari mieli podjąć decyzję o sporych zmianach w konstrukcji tegorocznej maszyny. Wprowadzenie w życie nowych przepisów w związku z COVID-19, które sprawiają, że przy bolidzie może pracować mniejsza liczba mechaników, wyhamowały tempo rozwoju Ferrari.

Efekt jest taki, że Włosi nie zdążyli przygotować wszystkich aktualizacji na Grand Prix Austrii. - W ten weekend bolid będzie w takiej samej konfiguracji, jaką mieliśmy podczas testów w Barcelonie. Nie oznacza to, że nic nie robiliśmy przez te kilka miesięcy. Po prostu, wyhamowały nas surowe procedury związane z COVID-19 oraz obowiązkowe zamknięcie fabryki - przekazał Mattia Binotto, szef Ferrari.

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

- Prawda jest taka, że wyniki zimowych testów F1 sprawiły, że zmieniliśmy kierunek rozwoju maszyny. Zwłaszcza w kwestii aerodynamiki. Opracowaliśmy nowy program wiedząc, że nie wszystko będzie gotowe na pierwszy wyścig. Naszym celem jest wprowadzenie aktualizacji na Grand Prix Węgier, czyli trzeci wyścig F1 sezonu (19 lipca - dop. aut.) - dodał Binotto.

Brak poprawek w maszynie Ferrari sprawia, że Charles Leclerc i Sebastian Vettel będą mieć spore problemy z walką o czołowe lokaty w Grand Prix Austrii. Lepszym tempem powinna dysponować konkurencja z Mercedesa i Red Bull Racing.

- Wiemy, że w tej chwili nie mamy najszybszego pakietu. Wiedzieliśmy to już zanim wyruszyliśmy w marcu do Australii i to się nie zmieniło. W Austrii musimy jednak najlepiej wykorzystać swoją szansę. Potem zostaje nam czekać na Węgry, gdzie dzięki nowemu pakietowi będziemy mieć większe szanse - podsumował szef Ferrari.

Czytaj także:
Rosną szanse Roberta Kubicy w Alfie Romeo
Alex Zanardi przeszedł kolejną operację

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Ferrari zdobędzie tytuł mistrzowski w F1 w roku 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL