Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Alfa Romeo Racing ORLEN / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. GP Styrii. Robert Kubica wraca za kierownicę. Pojedzie w treningu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica znów za kierownicą Alfy Romeo. W najbliższy piątek Polak weźmie udział w pierwszym treningu przed GP Styrii. Kubica w bolidzie ekipy z Hinwil zastąpi Antonio Giovinazziego.

Robert Kubica już kilka dni temu sugerował, że jeszcze w lipcu zobaczymy go na torze podczas treningu Formuły 1. We wtorkowe popołudnie ta informacja została potwierdzona przez Alfę Romeo. Kubica w pierwszej sesji treningowej przed GP Styrii zastąpi w bolidzie Antonio Giovinazziego.

- Nie mogę się doczekać powrotu za kierownicę Alfy Romeo w ten weekend. Zwłaszcza po tak długiej przerwie. Moim celem, jak zawsze, jest dostarczenie zespołowi jak największej ilości danych, przekazanie inżynierom jak najlepszych informacji zwrotnych - powiedział Kubica.

- Ten weekend będzie dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Właściwie dla wszystkich, bo będziemy się ścigać w tym samym miejscu, w którym byliśmy ledwie kilka dni wcześniej. Będziemy zatem musieli udoskonalić wszelkie dane, jakie zebraliśmy przy okazji GP Austrii. Będziemy mogli też sprawdzić poprawki, jakie zamierzamy wprowadzić w bolidzie - dodał rezerwowy kierowca Alfy Romeo.

Kubica w tym roku dwukrotnie jeździł Alfą Romeo - miało to miejsce w lutym podczas zimowych testów w F1 w Barcelonie. Wtedy był nawet w stanie ukończyć jedną z sesji testowych na pierwszej pozycji. O tak dobry wynik w warunkach weekendu wyścigowego Polakowi będzie już niezwykle trudno.

- Nie mogę się doczekać momentu, w którym Robert Kubica znów usiądzie w bolidzie. Taki kierowca, z tak cennym doświadczeniem, zawsze zapewnia ekipie cenne informacje zwrotne. Robert może nam pomóc w dalszym odkrywaniu modelu C39. Był też z nami w garażu w ostatni weekend, więc jest w pełni świadom tego, o czym dyskutowaliśmy z inżynierami - stwierdził Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo.

- Robert doskonale wie, co mówili inżynierowie przy okazji GP Austrii i teraz będzie miał okazję, by samemu sprawdzić bolid i pomagać nam w osiąganiu postępów - dodał Vasseur.

W piątkowym treningu przed GP Styrii zobaczymy w akcji też innego rezerwowego. W Williamsie George'a Russella zastąpi Jack Aitken.

Kubica w tym roku ma kilkukrotnie wystąpić w piątkowych treningach w barwach Alfy Romeo. Ten najbliższy jest idealną okazją, biorąc pod uwagę, że stawka F1 ponownie będzie rywalizować na torze Red Bull Ring w Spielbergu, gdzie jeździła już przed tygodniem. Dodatkowo GP Styrii nie koliduje z kalendarzem DTM, a gdy w sierpniu ruszy kalendarz niemieckiej serii wyścigowej, Kubica nie będzie już tak łatwo dostępny dla Alfy Romeo.

Czytaj także:
Alex Zanardi przeszedł kolejną operację
Sebastian Vettel w ogniu krytyki

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica wróci jeszcze do regularnego ścigania w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL