Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej Sirotkin Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: Siergiej Sirotkin

F1. Siergiej Sirotkin znalazł nowe zajęcie. Pojedzie w serii GT

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Podczas gdy Robert Kubica po wypadnięciu z F1 postawił na ściganie się w DTM, Siergiej Sirotkin postanowił związać swoją przyszłość ze znacznie tańszą serią GT World Challenge Europe. Równocześnie Sirotkin ciągle marzy o powrocie do F1.

Siergiej Sirotkin wypadł z Formuły 1 po sezonie 2018, gdy Williams zrezygnował z jego usług i zakontraktował Roberta Kubicę. W kolejnym roku Sirotkin był rezerwowym w Renault, a ostatnio przedłużył kontrakt i nadal będzie pełnić tę funkcję w stajni z Enstone.

Kierowca z Moskwy nie chce się jednak ograniczać jedynie do czekania na niedyspozycję kolegów z Renault i chce się ścigać. I tak jak Kubica podpisał kontrakt na rywalizację w DTM, tak Sirotkin postawił na znacznie tańszą odmianę wyścigów samochodów turystycznych - wkrótce zobaczymy go w GT World Challenge Europe.

Sirotkin będzie dzielić Ferrari 488 GT3 Evo 2020 w klasie Pro z kierowcami Ferrari - Davide Rigonem oraz Miguelem Moliną. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Georgina Rodriguez na snopie siana

24-latek wcześniej pojawił się w wyścigach długodystansowych w klasie LMP2 i LMP1 w 24h Le Mans. Było to powiązane z faktem, że zespół w WEC wystawiała do rywalizacji firma SMP Racing, która od dawna sponsoruje Sirotkina. To właśnie ona miała przelać na konta Williamsa ok. 30 mln euro za starty Rosjanina w F1 w roku 2018.

W okresie zimowym Sirotkin udzielił wywiadu, w którym nie ukrywał, że jego marzeniem pozostaje ponowna jazda w F1, bo sezon w barwach Williamsa nie pozwolił mu pokazać pełni umiejętności. Starty w serii GT World Challenge Europe mają pomóc Rosjaninowi w utrzymaniu formy. Biorąc jednak pod uwagę sytuację na rynku F1, Sirotkinowi będzie bardzo trudno dostać się ponownie do królowej motorsportu. 

Czytaj także:
Iskrzy na linii Vettel-Ferrari
Ferrari reaguje na problemy. Poprawki do bolidu gotowe

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Siergiej Sirotkin wróci jeszcze do ścigania w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL