Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Red Bull Ring w Austrii Materiały prasowe / Alfa Romeo Racing ORLEN / Na zdjęciu: Red Bull Ring w Austrii

F1. GP Styrii. Kwalifikacje nie dojdą do skutku? Kiepskie prognozy pogody

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Pogorszyły się prognozy pogody dla okolic toru Red Bull Ring, gdzie rozgrywane jest GP Styrii. Niewykluczone, że kwalifikacje w sobotę nie będą mogły dojść do skutku. Formuła 1 ma już dwa rozwiązania na taki wypadek.

Już w czwartek alarmowano, że ulewny deszcz może storpedować GP Styrii. Synoptycy zapowiadają, że deszcz w okolicach Red Bull Ringu ma się pojawić w sobotę, przez co trzeci trening i kwalifikacje mają się odbywać na mokrej nawierzchni. W piątek prognozy się pogorszyły się i zapowiadane są jeszcze intensywniejsze opady.

W efekcie kwalifikacje do GP Styrii mogą nie dojść do skutku. - Mamy już informacje od dyrekcji wyścigu. To coś w rodzaju ostrzeżenia. Istnieje ryzyko, że w sobotę żadna z sesji nie dojdzie do skutku z powodu burz i ulewnego deszczu - powiedział Andreas Seidl, szef McLarena, którego wypowiedź przytacza na Twitterze dziennikarz Adam Cooper.

Formuła 1 przygotowała dwa scenariusze - jeden z nich zakłada rozegranie kwalifikacji do GP Styrii w niedzielny poranek. Jeśli tego dnia opady też będą występować - o pozycjach startowych mają zadecydować wyniki piątkowego treningu.

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"

Tym samym zespoły F1 mają świadomość, że w drugiej sesji treningowej, która rozpocznie się w piątek o godz. 15, muszą przeprowadzić jak najlepszą symulację kwalifikacji. Może się bowiem okazać, że wyniki tego treningu zadecydują o polach startowych.

Padający deszcz sprawia, że warunki na torze w Spielbergu będą zupełnie inne niż tydzień temu przy okazji GP Austrii. Chociaż F1 w ten weekend będzie rywalizować na tym samym torze, to jednak poziom przyczepności asfaltu będzie zupełnie inny - chociażby ze względu na to, że deszcz zmyje gumę z opon, jaka zwykle gromadzi się na nawierzchni.

Czytaj także:
Vettel nie odmówiłby Red Bullowi
Russell chce zmienić zespół

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy kwalifikacje do GP Austrii dojdą do skutku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL