Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniił Kwiat Materiały prasowe / Alpha Tauri / Na zdjęciu: Daniił Kwiat

F1. GP Wielkiej Brytanii. Kara dla Daniiła Kwiata. Straci pięć pozycji na starcie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Daniił Kwiat został ukarany przed startem sobotniego treningu przed GP Wielkiej Brytanii. U kierowcy Alpha Tauri doszło do wymiany skrzyni biegów. Przez to Kwiat straci pięć pozycji na starcie do niedzielnego wyścigu F1.

Po GP Węgier zespół Alpha Tauri odkrył problemy w montowanych przez siebie skrzyniach biegów. W bolidzie Pierre'a Gasly'ego o doszło do awarii przekładni i on podczas GP Wielkiej Brytanii też otrzyma nowy element. Jako że Francuz nie ukończył jednak ostatniego wyścigu Formuły 1, to nie spotka go żadna kara.

Z kolei Daniił Kwiat zdołał na Węgrzech dojechać do mety, zajmując 12. pozycję, dlatego też u niego wymiana skrzyni biegów skutkuje karnym przesunięciem na polach startowych. Rosjanin w niedzielę straci pięć pozycji.

Informacja o karze bez wątpienia nie ucieszyła Kwiata, który w piątkowych treningach przed GP Wielkiej Brytanii nie spisywał się najlepiej. Rosjanin nie zdołał dokonać symulacji kwalifikacji, bo jego wyjazd na miękkich oponach został przerwany przez wypadek Alexandra Albona i wywieszoną przez sędziów czerwoną flagę.

- Mimo wszystko, to był produktywny dzień. Czerwona flaga i przerwanie mojego przejazdu to kwestia braku szczęścia. Akurat byłem na torze na nowych miękkich oponach. Poza tym, nauczyliśmy się wielu rzeczy o bolidzie. Jestem zadowolony z balansu samochodu. Musimy uporządkować jeszcze kilka rzeczy i zastanowić się nad tym, co możemy zrobić lepiej - powiedział "Motorsportowi" Kwiat.

Z pracy nowej skrzyni biegów już w piątek cieszył się za to Gasly. - Jak dotąd, przejechaliśmy więcej okrążeń podczas dwóch treningów niż przez cały weekend na Węgrzech. Dobrze jest zatem prowadzić bolid bez żadnych problemów, ale ciągle przed nami sporo pracy - stwierdził Francuz.

Czytaj także:
Robert Kubica w nieznanym świecie
Szalony dzień Nico Hulkenberga

ZOBACZ WIDEO: Siatkówka. Polska - Niemcy. Powrót po 4 miesiącach przerwy. "Pierwsze akcje były na wciśniętym sprzęgle"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Daniił Kwiat zdobędzie punkty w Grand Prix Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL