Najnowsze Wyniki/Kalendarz
manifestacja przeciwko rasizmowi podczas GP Styrii Materiały prasowe / Alfa Romeo Racing ORLEN / Na zdjęciu: manifestacja przeciwko rasizmowi podczas GP Styrii

F1. GP 70-lecia. Protesty przeciwko rasizmowi aż do końca sezonu. Lewis Hamilton może się cieszyć

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Formuła 1 aż do końca sezonu 2020 planuje przed każdym wyścigiem organizować manifestację przeciwko rasizmowi. Kierowcy F1 zyskają kilka chwil, by uklęknąć na polach startowych lub też w inny dogodny sposób sprzeciwić się nietolerancji.

Jak poinformował portal RaceFans.net, przed niedzielnym GP 70-lecia po raz kolejny dojdzie do oficjalnego protestu Formuły 1 przeciwko rasizmowi. F1 przewidziała w harmonogramie niedzielnych wydarzeń kilka chwil na manifestację - kierowcy będą mogli uklęknąć na polach startowych, ubrać koszulki z napisem "End Racism" lub też wykonać dowolny, wybrany przez siebie gest.

Według ustaleń portalu, tego typu manifestacje będą organizowane przez F1 aż do końca sezonu 2020. W zależności od danej rundy, forma protestu może się delikatnie zmieniać. Będzie to uzależnione od lokalnych realiów.

W przypadku protestu przed GP 70-lecia, manifestacja będzie identyczna jak przy okazji ubiegłotygodniowego GP Wielkiej Brytanii, które też organizowano na torze Silverstone. Kierowcy uklękną na polach startowych, na obiekcie pojawi się kilka banerów z napisem "End Racism".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: płynęła ze... szklanką na głowie. Nieprawdopodobny wyczyn Katie Ledecky!

W harmonogramie nie przewidziano tym razem pojawienia się samolotu wojskowego, który przed tygodniem latał nad Silverstone ze specjalnym banerem dziękującym brytyjskiej służbie zdrowia za walkę z koronawirusem.

Decyzja F1, by przy okazji każdej rundy organizować oficjalny protest przeciwko rasizmowi na pewno spodoba się Lewisowi Hamiltonowi. To właśnie kierowca Mercedesa najmocniej angażuje środowisko F1 w walce z nietolerancją. Gdy przed GP Węgier zabrakło takiej ceremonii, Hamilton krytykował Formułę i FIA. Odbył też rozmowę na ten temat z kierownictwem F1 i federacji - Chasem Careyem i Jeanem Todtem.

- Myślę, że wyglądało to znacznie bardziej profesjonalnie. Formuła 1 wykonała dużo lepszą robotę. Wiele dyskusji, rozmów przyniosło efekt - mówił Hamilton po GP Wielkiej Brytanii.

Czytaj także:
Mercedes nie zostanie w F1?
Hamilton nie zgadza się na obniżkę kontraktu

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy F1 powinna angażować się w kampanię przeciwko rasizmowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL