Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała

Futsal: ekstraklasa zostanie powiększona

Michał Piegza
Michał Piegza
To już pewne. Nie będzie meczów barażowych pomiędzy wicemistrzami grup I ligi. Tym samym awans do ekstraklasy uzyskały cztery drużyny. W nowym sezonie liga liczyć będzie aż 16 drużyn.

Tego w historii ekstraklasy futsalu jeszcze nie było. W związku z faktem, że rozgrywki I ligi zakończono przed czasem i zrezygnowano z barażów, liga w nowym sezonie będzie liczyła po raz pierwszy aż 16 zespołów. To najprawdopodobniej jednak tylko okres przejściowy.

Tydzień temu PZPN postanowił zakończyć rozgrywki ligowe na osiem kolejek przed końcem sezonu ekstraklasy. Podobną decyzję podjęto w przypadku obu grup I ligi. Pierwotnie awans do elity miały uzyskać trzy zespoły, mistrzowie grup południowej i północnej oraz lepszy w barażach pomiędzy wicemistrzami.

Ostatecznie podjęto decyzję, że obok Teamu Brzeg i LSSS Lębork promocję do ekstraklasy uzyskają obydwaj wicemistrzowie grup. To Berland Komprachcice i AZS UW Warszawa.

Liga w nowym sezonie ma liczyć 16 drużyn, ale nie wiadomo jednak czy wszystkie zespoły przystąpią do rozgrywek ekstraklasy. Już w trakcie sezonu ogromne problemy finansowe miała Gwiazda Ruda Śląska. Zespół pozbawiony dotacji z miasta wydawał się być pewnym spadkowiczem. Tymczasem drużyna utrzymała się w ekstraklasie, ale nie wiadomo, czy klub będzie stać na grę w niej w nowym sezonie.

Czytaj także:
Puchar Polski w futsalu: znamy półfinalistów. Bez niespodzianek
Futsal: rozgrywki zostały zawieszone!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: techniczny popis Grosickiego. Boniek skomentował to w swoim stylu

Ekstraklasa futsalu licząca 16 zespołów to dobra decyzja PZPN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL