Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Celia Barquin ArozamenaFacebook / Na zdjęciu: Celia Barquin Arozamena

Jest wyrok za zabójstwo 22-letniej golfistki. Sąd wymierzył karę dożywocia

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
We wrześniu zeszłego roku doszło do zabójstwa 22-letniej golfistki Celii Barquín Arozameny. W piątek sąd wydał wyrok, według którego winny przestępstwa został skazany na dożywocie.

We wrześniu zeszłego roku już kilka godzin po znalezieniu ciała Hiszpanki policja zatrzymała Collina Daniela Richardsa. Bezdomny mężczyzna kilka dni przed zbrodnią mówił swoim znajomym o swoich brutalnych planach dotyczących chęci zgwałcenia i zabójstwa kobiety. Ciało Celii Barquin Arozameny znaleziono 17 września ubiegłego roku na polu golfowym.

W piątek odbyła się rozprawa dotycząca sprawy zabójstwa. Sędzia wydał wyrok skazujący 22-latka na dożywotnie pozbawienie wolności. Richards przyznał się do winy za zabójstwo pierwszego stopnia. Mężczyzna nie ma możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie warunkowe.

- Chcę szczerze okazać wyrzuty sumienia za odebranie życia tej kobiety. Przepraszam rodzinę i ludzi dotkniętych tą tragedią - napisał Richards w liście do sądu, a słowa te cytuje "NBC".

Śmierć 22-letniej Celii wstrząsnęła Amerykanami i Hiszpanami. Arozamena uchodziła za wielki talent. Regularnie zdobywała medale w turniejach uniwersyteckich, wygrała mistrzostwa Europy, a także została wybrana sportowcem roku Uniwersytetu Iowa.

Zobacz także:
Mistrzostwa Europy siatkarek. Jacek Nawrocki: Chciałbym, żeby dziewczyny były pewne siebie
US Open: kiedy zagrają Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz?

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL