Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sean Fredrickson ze swoimi dziećmi Facebook / Na zdjęciu: Sean Fredrickson ze swoimi dziećmi

Golf. Sean Fredrickson nie żyje. Zawodnik PGA zginął w katastrofie lotniczej

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony weekend nad jeziorem Coeur d'Alene w stanie Idaho. W katastrofie samolotu zginął golfista PGA Sean Fredrickson oraz trójka jego dzieci.

Osiem osób zginęło po zderzeniu dwóch samolotów nad jeziorem Coeur d'Alene. Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 14:30 czasu lokalnego. Obie maszyny - Cessna TU206G i de Havilland DHC-2 - zatonęły.

Na pokładzie jednego z samolotów znajdował się Sean Fredrickson, golfista występujący w cyklu PGA. Zawodnik i jego trójka dzieci Hayden, Sofie i Quinn.

Piąta osoba, która przebywała w samolocie nie została jeszcze zidentyfikowana przez służby. Śledczy ustalili nazwiska dwójki pasażerów drugiego samolotu, ale nie ujawniają ich, dopóki krewni ofiar nie zostaną powiadomieni. Kolizję zbada NTSB oraz Federalna Administracja Lotnicza.

- Mocno przeżyłam tę stratę, ale pocieszam się faktem, że wybrali się na przygodę i byli bardzo podekscytowani pierwszą podróżą hydroplanem. Dziękuję za całe okazane wsparcie - powiedziała żona Fredricksona w rozmowie z lokalną telewizją KREM.

Sean Fredrickson miał 48 lat.

Czytaj także:
Białoruś. Łukaszenka triumfuje, piłkarze grają z COVID-19
Polski trener pracujący w Katarze: za złamanie obostrzeń można było zapłacić 100 tysięcy złotych kary

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL