Najnowsze Wyniki/Kalendarz

KHL: Zmiana trenera w Metallurgu, fuzja Dynama Moskwa z lokalnym rywalem

Wojciech Święch
Wojciech Święch
Wszystko wskazuje na to, że z posadą trenera w Metallurgu Magnitogorsk pożegna się Walerij Belousow. Jego następcą ma się stać fiński szkoleniowiec. Z KHL ubędzie prawdopodobnie jeden klub. Ma bowiem dojść do fuzji MWD Bałaszycha z Dynamem Moskwa.

Metallurga obejmie fiński trener
Jak podał dziennik Sowieckij Sport, w następnym sezonie Kontynentalnej Ligi Hokejowej zespół Metallurga Magnitogorsk poprowadzi Kari Heikkilä. Szkoleniowiec w przeszłości pracował w swojej ojczyźnie w takich klubach jak: HPK Hämeenlinna, Vaasan Sport, Espoo Blues oraz Kärpät Oulu. W 2004 roku został on wybrany najlepszym trenerem w Finlandii (nagroda im. Kaleviego Numminena).

Heikkilä jest dobrze znany w Rosji. Dwa lata temu Lokomotiw Jarosław pod jego wodzą wywalczył wicemistrzostwo Superligi. W 2009 roku zdobył on z tą drużyną 2. miejsce w KHL.

Teraz Fin ma objąć Metallurga Magnitogorsk. Działacze tego klubu rozstaną się ze szkoleniowcem Walerijem Belousowem. Zespół z obwodu czelabińskiego w sezonie zasadniczym zajął 2. pozycję we Wschodniej Konferencji KHL. Jednak w kolejnej fazie Metallurg nie poradził sobie z Ak Bars Kazań.

Fuzja Dynama Moskwa z MWD Bałaszycha?
Rosyjskie media twierdzą, że już wkrótce dojdzie do połączenia dwóch klubów z Kontynentalnej Ligi Hokejowej - HK MWD Bałaszycha oraz Dynama Moskwa.

Stołeczny zespół do tej pory nie znalazł głównego sponsora i stoi w obliczu poważnych problemów finansowych. W związku z tym fuzja z HK MVD miałaby być lekarstwem na kłopoty. Drużyna z Bałaszychy ma możnego patrona, którym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL