Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Orły z Mannheimu wzmacniają obronę

Ireneusz Gostański
Ireneusz Gostański
Drużyna Adler Mannheim w trybie natychmiastowym ściągnęła doświadczonego szwedzkiego obrońcę Daniela Johanssona, który do wczoraj był jeszcze zawodnikiem Brynäs IF Gävle z Elitserien.

Daniel Johansson grał w szwedzkiej Elitserien od 18 roku życia. 33-latek spędził prawie całą karierę w najwyższej klasie rozgrywek ligi szwedzkiej. W sezonie 1999-2000 próbował też swoich sił w fińskim Lahti, ale po jednym sezonie ponownie wrócił do ojczystego kraju. Zespół Brynäs IF Gävle reprezentował przez siedem sezonów i jego przejście do DEL jest pewną niespodzianką.

Szwed podpisał kontrakt z Orłami do końca tego sezonu. Do Mannheim ma ponoć dotrzeć już w piątek, lecz pierwszy swój mecz w barwach nowej drużyny zagra w niedzielę w Ingolstadt przeciwko tamtejszym Panterom.

Adler Mannheim zajmuje szóstą pozycję w tabeli. Ciągle jeszcze aktualny mistrz Niemiec chciałby utrzymać miejsce w pierwszej szóstce, gdyż one gwarantuję grę w play-offach bez zbędnych eliminacji. Obrońca tytułu zaczął sezon nie najlepiej jednak w ostatnich tygodniach widać znaczną poprawę i chęć walki o czołowe pozycje w lidze.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL