Najnowsze Wyniki/Kalendarz

56. kolejka Niemieckiej Ligi Hokeja (zapowiedź)

Ireneusz Gostański
Ireneusz Gostański
W niedzielę, 24. lutego, rozegranych zostanie aż siedem spotkań 56. kolejki Niemieckiej Ligi Hokeja. Najciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy Iserlohn Roosters a ERC Ingolstadt. Bardzo ważnym dla układu w tabeli jest pojedynek w Krefeld, pomiędzy miejscowymi Pingwinami a Panterami z Augsburga.

kolner.gifhannover.gif

Kölner Haie - Hannover Scorpions

W Kölnarena szykuje się kolejne ciekawe widowisko. Dobra ostatnio gra Rekinów oraz własna hala stawia gospodarzy w roli faworyta. Przed gośćmi z Hannover pojawiła się jednak ostatnio szansa na udział w play-off bez eliminacji. Nienajlepsza gra Kogutów z Iserlohn sprawiła, iż hokeiści Scorpions przy ewentualnym zwycięstwie w Koln mają jeszcze szansę na szóste miejsce w tabeli. Zanosi się więc na sporą dawkę emocji i walki. Dodatkowo ponad 10-tysięczna publiczność przychodząca na mecze swej drużyny stworzy na pewno odpowiednią atmosferę i jeszcze bardziej podniesie temperaturę w tym meczu.

duisburg.giflions.gif

Füchse Duisburg - Frankfurt Lions

Lwy przegrały w piątek we własnej hali z Mannheim. Chcąc się zrehabilitować będą próbowali wywieźć jakiekolwiek punkt z Duisburga, z którym jak wiadomo gra się trudno. Fuchse mimo ostatniej pozycji w tabeli lubi robić niespodzianki faworytom i kto wie czy nie uczyni jej w niedzielę.

tiger.gifhamburg.gif

Sinupret Ice Tigers - Hamburg Freezers

To może być świetny mecz. Sinupret to aktualny lider DEL. Zespół gospodarzy gra nadspodziewanie dobrze w tym roku, a w szczególności we własnej hali. Wydaję się być pewniakiem, jednak nie należy zapominać o tym, że ekipa z Hamburga znalazła się ostatnio na niesatysfakcjonującej pozycji w tabeli i będzie robić wszystko, aby wywieźć z Norymbergii chociaż jeden punkt.

wolfsburg.gifbaers.gif

Grizzly Adams Wolfsburg - Eisbären Berlin

Gospodarze prezentują się w tym sezonie bardzo blado. Stracili już dawno jakąkolwiek szansę, nawet na grę w eliminacjach do fazy play-off. Goście z Berlina grają nie równo. Ciągle jednak dystans do pierwszego w tabeli Sinupret jest niewielki i triumf w rundzie zasadniczej jest dla nich możliwy.

iserlohn.gifinglostadt.gif

Iserlohn Roosters - ERC Ingolstadt

Ten mecz jest bardzo ważny, przede wszystkim dla gospodarzy. W ostatnich siedmiu meczach pięć razy zjeżdżali z lodu pokonani. Nieco zniecierpliwieni kibice czekają na zwycięstwo w Eissporthalle już od początku lutego. W przypadku porażki z bawarskimi Panterami przewaga Kogutów zmniejszy się nad zespołem z Ingolstadt do 2 punktów, a wtedy, ich wydawało się już pewny, udział w play-off będzie zagrożony. Jest więc o co grać dla jednych jak i drugich.

krefeld.gifpanther.gif

Krefeld Pinguine - Augsburger Panther

To najważniejsze w tej kolejce spotkanie dla układu w dolnej strefie tabeli. Krefeld przez większość sezonu okupował środkowe pozycje w tabeli, często ocierając się o pierwszą szóstkę. W obecnej chwili mieszczą się na dziesiątej pozycji i jeśli nie wygrają z Augsburgiem mogą wypaść z niej i nie zagrać w tegorocznym play-off.

straubing.gifdeg.gif

Straubing Tigers - DEG Metro Stars

Tygrysy ze Straubing, podobnie jak drużyna z Wolfsburga nie ma już szans na grę w dalszej części sezonu. Świetnie dysponowana ostatnio ekipa z Dusseldorfu jest w tym meczu faworytem. Tygrysy to jednak waleczny zespół. Najlepszym tego dowodem jest nieoczekiwane pewne zwycięstwo 12. stycznia nad Iserlohn 7:0.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL