Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Poznaliśmy pary Play-Off Polskiej Ligi Hokeja

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Obrońca tytułu mistrza Polski GKS Tychy powalczy w pierwszej rundzie fazy play-off z zespołem Polonii Bytom. Ciekawą parę tworzą również Cracovia i Orlik Opole.

Zespół Comarch Cracovia zakończył sezon zasadniczy na pierwszej pozycji w grupie "silniejszej". Hokeiści z małopolski jako jedyni wywalczyli ponad 100 punktów, dzięki czemu przystąpią do fazy play-off jako najwyżej rozstawiony zespół. Ich rywalem w I rundzie będzie MUKS Orlik Opole z rewelacyjnym duetem Mick Cichy (94 pkt w fazie zasadnczej) i Alex Szczechura (74 pkt.).

Broniący tytułu mistrza Polski zespół GKS Tychy będzie rywalizować w derbach Śląska z Polonią Bytom, która okazała się najlepszym zespołem w grupie "słabszej". Tyszanie jako wyżej rozstawiona drużyna rozegrają pierwsze mecze przed własną publicznością.

W pozostałych parach spotkają się MMKS Podhale Nowy Targ z Unią Oświęcim oraz JKH GKS-u Jastrzębie z Ciarko PBS Bank Sanok. Szczególnie większych emocji należy oczekiwać w starciu hokeistów z Jastrzębie i Sanoka, którzy byli bezpośrednimi sąsiadami w tabeli PHL.

Pierwsze mecze rundy play-off zaplanowano na 19 lutego. Gospodarzami dwóch pierwszych spotkań będą zespoły wyżej notowane po fazie zasadniczej. Rywalizacja potrwa do trzech zwycięstw.

Pierwsza kolejka Play-Off PLH (19 luty):

18:00MMKS Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim
18:00JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS BANK STS Sanok
18:30Comarch Cracovia - MUKS Orlik Opole
19:00GKS Tychy - Polonia Bytom

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL