WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP

MŚ w hokeju: Niemcy nie zaskoczyli Rosjan. Gospodarze w półfinale

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Dwie wygrane tercje w meczu z Niemcami zapewniły Rosjanom awans do półfinału mistrzostw świata elity rozgrywanych w swoim kraju. W półfinale podopieczni Olega Znaroka zagrają w hicie z niepokonaną w turnieju Finlandią.

Niemcy, ku zaskoczeniu zgromadzonych w Pałacu Lodowym w Moskwie kibiców, objęli prowadzenie w pierwszej tercji za sprawą Patricka Reimera. 33-latek trafił do siatki już w piątej minucie meczu pokonując po indywidualnej akcji Sergieja Bobrovskiego.

Rosjanie mieli jednak w swoich szeregach świetnie dysponowanego w tym turnieju Wadima Szypaczowa. Atakujący SKA Sankt Petersburg wyrównał stan meczu w 40 sekundzie drugiej tercji. Siedem minut później z podania popularnego "Szypy" skorzystał jego klubowy kolega, Jewgienij Dadonow.

Jeszcze przed końcem tercji Niemcy po raz trzeci przekonali się o umiejętnościach Szypaczowa, który pokonał Thomasa Greissa w dwójkowej akcji z Ivanem Teleginem.

Bezradni goście stracili nadzieję na awans do półfinału na początku trzeciej tercji, gdy swojego pierwszego gola na MŚ zdobył gwiazdor Washington Capitals - Aleksander Owieczkin.

Rywalem Rosji w walce o półfinał mistrzostw świata będzie niepokonana w tym turnieju Finlandia. Spotkanie odbędzie się w sobotę w Moskwie.

Rosja - Niemcy 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
1:1 - Wadim Szypaczow (Dadanow, Biełow) 21'
2:1 - Jewgienij Dadonow 28'
3:1 - Wadim Szypaczow (Telegin) 35'
4:1 -Aleksandr Owieczkin (Kuzniecow, Liubimow) 43'

ZOBACZ WIDEO Tajner: U skoczków dawno nie było takiego zaangażowania (źródło TVP)

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL