Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

PHL: GKS Tychy jedno zwycięstwo od mistrzostwa Polski!

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
GKS Tychy udanie zrewanżował się Comarch Cracovii za sobotnią porażkę i zwyciężył w drugim wyjazdowym meczu finału play off PHL w Krakowie 3:1.

Hala mistrzów Polski przy ulicy Siedleckiego wypełniła się w komplecie podczas czwartego meczu rywalizacji o złote medale mistrzostw Polski. Kibice Cracovii, którzy mieli nadzieję obejrzeć drugie z rzędu zwycięstwo swoich pupili, musieli obejść się smakiem. GKS opuszcza bowiem dawną stolicę Polski z przewagą dwóch zwycięstw.

Czwarty mecz ostatniej rundy play off Polskiej Hokej Ligi rozpoczął się od najszybszego gola tegorocznych finałów autorstwa Marcina Kolusza, który umieścił krążek w bramce Rafała Radziszewskiego już w 17 sekundzie gry. Tyszanie po strzeleniu gola nie cofnęli się do defensywy próbując dalej swoich sił i blisko podwyższenia wyniku był Jakub Witecki.

Cracovia odpowiedziała jednak skutecznie w siódmej minucie gry po celnym strzale Petra Kalusa. GKS wrócił na prowadzenie jeszcze przed końcem tercji wykorzystując okres gry w przewadze i golu Petra Kubosa.

Na początku drugiej tercji prowadzenie drużyny z Górnego Śląska podwyższył Michał Woźnica. Bramka wychowanka GKS-u okazała się ostatnim golem w całym meczu zakończonym wygraną gości 3:1.

ZOBACZ WIDEO: Ewa Piątkowska: konflikt z Ewą Brodnicką to najlepsze, co mi się przytrafiło

W serii finałowej GKS Tychy prowadzi z Cracovią w identycznym stosunku. Losy mistrzowskiego tytułu mogą rozstrzygnąć się już w najbliższą środę w Tychach podczas piątego meczu. Jeśli Pasy wygrają na Stadionie Zimowym rywalizacja wróci do Krakowa w piątek.

Wyniki 4. meczu finału play off PHL:

Comarch Cracovia Kraków - GKS Tychy 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
0:1 - Marcin Kolusz - Petr Kuboš (00:17)
1:1 - Petr Kalus - Andrew McPherson - Maciej Urbanowicz (06:29)
1:2 - Petr Kuboš - Andrei Makrov (19:22) 5/4
1:3 - Michał Woźnica - Jarosław Rzeszutko - Marcin Horzelski (22:36) 

Stan rywalizacji: 3-1 dla GKS Tychy

Czy GKS Tychy zapewni sobie mistrzostwo Polski w piątym meczu w Tychach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL