Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Witold BańkaNewspix / Na zdjęciu: Witold Bańka

Minister sportu wezwał na dywanik zarząd PZHL

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
W piątek przed południem szefowie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie mają stawić się w Ministerstwie Sportu. Witold Bańka ma zastrzeżenia co do ich pracy.

Jak informowaliśmy w środę, władze PZHL są w bardzo trudnej sytuacji. Związek ma prawie roczne zaległości wobec zawodników i trenerów reprezentacji Polski. Szefowie PZHL nie mają z czego im płacić, bo nie ma stałych sponsorów.

Bardzo duża część środków, którymi dysponuje PZHL, to dotacje z ministerstwa sportu. Jak udało się nam dowiedzieć, Witold Bańka wezwał kierownictwo PZHL na rozmowy. Ma pytania dotyczące dysponowania funduszami. Działacze mają się stawić o godzinie 10. W środowisku hokejowym pojawiła się nawet informacja o tym, że minister może chcieć ustanowić komisarza, ale takiej mocy on nie ma. W razie rażących naruszeń mógłby co najwyżej zagrozić cofnięciem dotacji. Taki scenariusz był przerabiany przy okazji wydarzeń w Polskim Związku Kolarskim. Tyle, że wtedy do złej sytuacji finansowej, doszedł dodatkowo skandal obyczajowy.

Kłopoty finansowe PZHL nie są tajemnicą, ale problemem jest to, że - według naszych informacji - sytuacja stale się pogarsza. W listopadzie związek musiał opuścić swoją siedzibę przy Bitwy Warszawskiej w stolicy i przeniósł się do tańszego lokalu. Prezes Dawid Chwałka tłumaczył, że nie można mówić o eksmisji.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Kot: Bardzo chciałbym, żeby trener Horngacher został. Należy mu się wysoka podwyżka

Czy polski hokej będzie w ciągu dekady liczył się w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Maciej Kosiak Zgłoś
  Tajner na dywanik.musi odejsc. Kowalczyk lub malysz na prezesa
  • Ryszard Enbingier Zgłoś
   Jak żyję nie słyszałem o jakimś Bańce. A jaką dyscyilnę sportu Ta szmata reprezentowała.
   • ORH- Zgłoś
    Żeby być dobrym hokeistą, to najpierw trzeba się bardzo dobrze nauczyć jeździć na łyżwach! Jak widzę polskich "hokeistów" na lodowiskach, jak co drugi z nich się przewraca i nie
    Czytaj całość
    panuje w jeździe na łyżwach, to szlag mnie trafia. A gdzie wyszkolenie specjalistyczne, drybling, strzał, podanie, start do krążka, walka przy bandzie, zwody, prowadzenie krążka. Szkoda na to zawracać gitarę. :///
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL