WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: Henryk Gruth (z lewej) i Mariusz Czerkawski (z prawej)

Legenda hokeja pomoże polskiej kadrze odbić się od dna

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Hokejowa reprezentacja Polski po nieudanych mistrzostwach świata spadła do dywizji 1B. Krajowa federacja chce zrobić wszystko, by kadra jak najszybciej wróciła na zaplecze elity. Pomóc w tym ma Henryk Gruth.

Dywizja 1B to trzecia liga światowego hokeja. W przyszłym roku reprezentacja Polski o powrót na zaplecze elity rywalizować będzie z Estończykami, Japończykami, Ukraińcami, Rumunami i Holendrami. Działacze Polskiego Związku Hokeja chcą zrobić wszystko, by nasza kadra na trzecim szczeblu grała tylko rok. 

W rozwoju polskiego hokeja pomóc ma Henryk Gruth. Jak informuje "Przegląd Sportowy, czterokrotny olimpijczyk ma zostać doradcą zarządu do spraw szkolenia. Gruth to jeden z twórców systemu szkolenia w Szwajcarii, dzięki czemu kadra tego kraju zaczęła odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej. 

To nie jedyna zmiana mająca na celu rozwój hokeja w Polsce. Ze związkiem współpracować ma również Dariusz Wieczorek. Były reprezentant naszego kraju ostatnio pracował jako trener bramkarzy w Szwajcarii. Powstanie również rada byłych hokeistów, którzy mają wspierać władze związku. 

Największe sukcesy polski hokej święcił w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na igrzyskach olimpijskich Polacy ostatni raz zagrali w 1992 roku, a w mistrzostwach globu elity rywalizowali w 2002 roku.

ZOBACZ WIDEO Uciekali przed Małyszem w charytatywnym celu

Czy reprezentacja Polski wywalczy w przyszłym sezonie awans do Dywizji 1A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):