Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ted Nolan Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Ted Nolan

Ted Nolan nie jest już trenerem kadry hokeistów. PZHL ogłasza konkurs

Michał Fabian
Michał Fabian
Ted Nolan miał walczyć z Biało-Czerwonymi o awans do elity. Zamiast tego reprezentacja Polski spadła do Dywizji 1B. Związek postanowił rozstać się z kanadyjskim szkoleniowcem.

"Polski Związek Hokeja na Lodzie informuje o zakończeniu współpracy z selekcjonerem reprezentacji seniorów Tedem Nolanem i jego asystentem Tomem Coolenem" - czytamy w krótkim komunikacie na stronie PZHL.

Ted Nolan przejął reprezentację Polski w lipcu 2017 r., zastępując Jacka Płachtę. W swoim CV miał m.in. prowadzenie drużyn z ligi NHL - Buffalo Sabres i New York Islanders, a także reprezentacji Łotwy.

Ówczesny prezes PZHL Dawid Chwałka wyrażał nadzieję, że pod wodzą Nolana kadra "pójdzie wynikowo do przodu". Jednak zamiast walczyć o elitę, Polacy spadli w kwietniu br. do Dywizji 1B, zajmując ostatnie miejsce na mistrzostwach świata Dywizji 1A w Budapeszcie. Doznali czterech porażek w pięciu spotkaniach.

Jednocześnie PZHL ogłosił konkurs na stanowisko trenera reprezentacji. Kandydaci mogą wysyłać zgłoszenia do 30 maja 2018 r.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch będzie nadzorował remont skoczni w Zakopanem. Z Małyszem od dawna o to zabiegali

Czy zwolnienie Teda Nolana to dobra decyzja PZHL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL