Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Groźna kontuzja Tobiasza Bernata. Hokeista Zagłębia Sosnowiec stracił czucie w rękach

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas sparingowego meczu przeciwko słowackiej Dukli Michalowce (2:5) groźnej kontuzji nabawił się hokeista Zagłębia Sosnowiec, Tobiasz Bernat. 35-latek uszkodził kręgi szyjne i stracił czucie w rękach.

Uraz jest na tyle poważny, że Tobiasz Bernat może zakończyć sportową karierę.  - W najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że w takich okolicznościach mogę zakończyć nie tyle grę w hokeja, co nabawić się kłopotów w życiu codziennym - powiedział hokeista w rozmowie z katowickim "Sportem".

35-latek kontuzji nabawił się podczas sparingowego spotkania przeciwko słowackiej Dukli Michalowce. Hokeista został brutalnie zaatakowany przez gracza rywali i wylądował na bandzie. Został odwieziony do szpitala, gdzie nie stwierdzono żadnych urazów głowy. Po dokładniejszych badaniach okazało się, że poważnie uszkodzone zostały kręgi szyjne.

- Kręgi C4 oraz C5 są uszkodzone i uwierają rdzeń kręgowy. Straciłem czucie w rękach - dodał Bernat. Hokeista przechodzi leczenie w sosnowieckim szpitalu. Do czaszki wkręcono śruby, a Bernat leży na specjalnym wyciągu czaszkowym. Lekarze chcą zlikwidować ucisk na rdzeń kręgowy metodą bezinwazyjną. Jeśli nie przyniesie to efektu, niezbędna będzie operacja kręgosłupa.

Zagłębie Sosnowiec przygotowuje się do sezonu w PHL. Działacze wykupili "dziką kartę" na grę w elicie, a kadra miała być oparta na wychowankach i zawodnikach związanych z klubem. Jednym z nich był właśnie Bernat.

ZOBACZ WIDEO Dawid Konarski: Zagrywką możemy robić jeszcze więcej krzywdy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL